Kobiety w Nowym Jorku chcą stosować cannabis podczas skurczów miesiączkowych

Ludzie często lekceważą, jak bardzo bolesna jest miesiączka. Mimo, że niektóre kobiety doświadczają lekkich skurczów i mogą z łatwością przejść przez te dni, inne nie mają tyle szczęścia. Istnieje kilka sposobów na złagodzenie skurczów menstruacyjnych, takich jak przyjmowanie leków, ale nie działają one zawsze. Z kolei cannabis okazuje się być skuteczne w wielu przypadkach.
Wkrótce kobiety w Nowym Jorku mogą otrzymać to, czego tak bardzo pragną. Jeśli stan zatwierdzi Assembly Bill 582, kobiety cierpiące z powodu bolesnego miesiączkowania będą mogły stosować medyczną marihuanę w celu złagodzenia skurczów.

Tylko ci, którzy cierpią z powodu bolesnego miesiączkowania wiedzą, jak straszne może to być. Z pewnością, niektóre kobiety mogą wykonywać różne normalne czynności podczas miesiączki, takie jak ćwiczenia i praca, ale w przypadku niektórych, niemożliwym może okazać się ruszenie poza własne łóżko (zgodnie z American Academy of Family Physicians).

Co miesiąc setki kobiet doświadcza bolesnego miesiączkowania, medycznie określanego ciężkiego bólu okresowego, lub skurczów. Istnieje na rynku kilka leków, które mogą pomóc. Jednak często nie zapewniają one dostatecznej ulgi, szczególnie u kobiet z ciężkimi przypadkami bolesności miesiączkowej.

Na szczęście, ulga może być już w drodze do kobiet mieszkających w Nowym Jorku. Ulga, która okazuje się być znacznie bardziej korzystna niż leki.

We wtorek, New York Assembly’s Health Committee zatwierdziło projekt Assembly Bill 582, który pomoże dodać bolesne miesiączkowanie do listy warunków leczonych za pomocą cannabis. Jeśli stanie się to prawem, kobiety z nieznośnymi skurczami menstruacyjnymi będą miały dostęp do legalnej marihuany i będą mogły położyć kres swoim cierpieniom, raz na zawsze (o ile będą chciały oczywiście).

Assembly Bill 582 potrzebuje jeszcze aprobaty Senatu oraz gubernatora Andrew Cuomo, ale jesteśmy dobrej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.