Czy marihuana może leczyć raka?

Czy marihuana może leczyć raka?, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Obecnie trwa bardzo zagorzała debata czy cannabis naprawdę może wyleczyć raka. Tradycyjne metody leczenia raka to chemioterapia oraz radioterapia, a także leki, które zabijają komórki rakowe i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się na inne części ciała. Jednakże wymienione sposoby leczenia są dość kosztowne i zaliczane są do inwazyjnych procedur. Co więcej, tego rodzaju leczenie wiąże się z bardzo dużym ryzykiem dla niektórych pacjentów – szczególnie tych poniżej 21 roku życia. Powody te skłaniają wielu pacjentów do poszukiwania innych rodzajów leczenia.

W międzyczasie, testuje się marihuanę jako potencjalną formę leczenia raka. Obecnie istnieją bardzo ograniczone informacje na temat tego czy i jak marihuana może leczyć raka, ale badania są w toku. Niektórzy chętni pacjenci z chorobą nowotworową mogą stać się osobami testowymi w badaniach klinicznych. Według ekspertów prowadzących testy, działanie kannabinoidów na nasz organizm jest podobne do działania konwencjonalnych metod leczenia. Cannabis jest w stanie zabijać komórki rakowe i powstrzymywać je przed rozpraszaniem. Niektóre osoby twierdzą, że cannabis może „roztopić” raka i sprawić, że każdy pacjent będzie wolny od choroby.

Pacjenci z chorobą nowotworową, którzy twierdzą, że marihuana może leczyć raka tworzą coraz liczniejszą grupę. Coraz więcej pacjentów poszukuje marihuany w celu uczynienia jej alternatywnym leczeniem, ponieważ terapia cannabis jest nieinwazyjna i tańsza w porównaniu do innych metod leczenia.

Marihuana jest również popularna wśród pacjentów, którzy są zdesperowani z powodu swojej choroby, której często nie da się całkowicie wyleczyć za pomocą metod konwencjonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.