Czy marihuana może leczyć raka?

Obecnie trwa bardzo zagorzała debata czy cannabis naprawdę może wyleczyć raka. Tradycyjne metody leczenia raka to chemioterapia oraz radioterapia, a także leki, które zabijają komórki rakowe i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się na inne części ciała. Jednakże wymienione sposoby leczenia są dość kosztowne i zaliczane są do inwazyjnych procedur. Co więcej, tego rodzaju leczenie wiąże się z bardzo dużym ryzykiem dla niektórych pacjentów – szczególnie tych poniżej 21 roku życia. Powody te skłaniają wielu pacjentów do poszukiwania innych rodzajów leczenia.

W międzyczasie, testuje się marihuanę jako potencjalną formę leczenia raka. Obecnie istnieją bardzo ograniczone informacje na temat tego czy i jak marihuana może leczyć raka, ale badania są w toku. Niektórzy chętni pacjenci z chorobą nowotworową mogą stać się osobami testowymi w badaniach klinicznych. Według ekspertów prowadzących testy, działanie kannabinoidów na nasz organizm jest podobne do działania konwencjonalnych metod leczenia. Cannabis jest w stanie zabijać komórki rakowe i powstrzymywać je przed rozpraszaniem. Niektóre osoby twierdzą, że cannabis może „roztopić” raka i sprawić, że każdy pacjent będzie wolny od choroby.

Pacjenci z chorobą nowotworową, którzy twierdzą, że marihuana może leczyć raka tworzą coraz liczniejszą grupę. Coraz więcej pacjentów poszukuje marihuany w celu uczynienia jej alternatywnym leczeniem, ponieważ terapia cannabis jest nieinwazyjna i tańsza w porównaniu do innych metod leczenia.

Marihuana jest również popularna wśród pacjentów, którzy są zdesperowani z powodu swojej choroby, której często nie da się całkowicie wyleczyć za pomocą metod konwencjonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.