Obawy dotyczące legalizacji w Kanadzie

Jakie są obawy dotyczące legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie?

W poniedziałek, Canadian Medical Association Journal opublikowało artykuł, w którym nazwało legalizację „narodowym, niekontrolowanym eksperymentem, w którym zyski producentów marihuany i wpływy z podatków będą wyraźnie budowane na dobrym zdrowiu Kanadyjczyków”.

Oczywiście, istnieją pewne niedoskonałości, które należy dopracować, ale nie ma co przesadzać!

Kanada wprowadziła zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany, ale nadal istnieją wątpliwości co do wiarygodności technologii badań przesiewowych itd.

Statystyki federalne wskazują, że około połowa wszystkich użytkowników cannabis uważa, że można prowadzić pojazd po spożyciu marihuany, ponieważ funkcje poznawcze nie zostają w żaden sposób zaburzone.

Urzędnicy państwowi ogłosili w środę, że przedstawią również przepisy mające na celu szybkie zastosowanie ułaskawienia dla osób, które zostały skazane za posiadanie mniej niż 30 gramów marihuany. Rejestr pokazuje, że w Kanadzie skazanych za posiadanie marihuany zostało około 500.000 osób.

Zmiana w krajowej polityce antynarkotykowej spowodowała również ból głowy w generalnym rządzie USA, gdzie na poziomie federalnym marihuana pozostaje substancją nielegalną i kontrolowaną.

We wtorek US Customs Border Protection Agency ogłosiła, że funkcjonariusze straży granicznej dysponować będą specjalnymi urządzeniami mającymi na celu ustalenie, kto będzie, a kto nie będzie mógł wydostać się z kraju. Straż graniczna ma prawo pytać podróżujących o to czy palą marihuanę oraz odmawiać wjazdu i wyjazdu osobom, które posiadać będą przy sobie marihuanę.

Kanada wprowadziła również znaki na wszystkich lotniskach i przejściach granicznych, aby ostrzec podróżnych, że przekraczanie granic międzynarodowych z narkotykami pozostaje nielegalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.