Badanie: Coraz więcej młodych ludzi postrzega marihuanę jako szkodliwą

odmawia-marihuany-mlodzi-ludzie-siegaja-czy-ie-siegaja-po-marihuane

Dane opublikowane w czasopiśmie Addiction pokazują, że zatwierdzanie ustaw medycznej marihuany jest związane ze wzrostem postrzegania jej jako substancji szkodliwej wśród ludzi młodych (15+).

Zespół badaczy z Columbia University, University of California at Davis, University of Michigan, i Boston University oceniali, czy postrzeganie marihuany przez uczniów zmieniło się po legalizacji medycznej marihuany w stanach, w których mieszkają.

Autorzy stwierdzili, że przejście prawa dotyczącego medycznej marihuany wiązało się ze wzrostem postrzegania marihuany jako szkodliwej wśród ludzi młodych 15+ oraz ze znacznym spadkiem ich samodzielnego stosowania substancji.
Nie zaobserwowano podobnej zmiany w postrzeganiu marihuany przez starszą młodzież.

Badacze stwierdzili, że „biorąc pod uwagę, że postrzegana szkodliwość marihuany jest silnie związana z mniejszym użyciem substancji, oznacza to, że z biegiem czasu, możemy spodziewać się spadku stosowania marihuany wśród młodzieży w miejscach, gdzie jest ona legalna.”

Oddzielne badania opublikowane w 2015 roku w The American Journal of Drug and Alcohol Abuse podobnie wykazały, że odsetek nastolatków uważających, że marihuana jest substancją szkodliwą wzrósł na przestrzeni ostatniej dekady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.