nasiona marihuany w sklepie thc-thc, czyli plon xxl indoor i outdoor

Badanie: Coraz więcej młodych ludzi postrzega marihuanę jako szkodliwą

Badanie: Coraz więcej młodych ludzi postrzega marihuanę jako szkodliwą, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Dane opublikowane w czasopiśmie Addiction pokazują, że zatwierdzanie ustaw medycznej marihuany jest związane ze wzrostem postrzegania jej jako substancji szkodliwej wśród ludzi młodych (15+).

Zespół badaczy z Columbia University, University of California at Davis, University of Michigan, i Boston University oceniali, czy postrzeganie marihuany przez uczniów zmieniło się po legalizacji medycznej marihuany w stanach, w których mieszkają.

Autorzy stwierdzili, że przejście prawa dotyczącego medycznej marihuany wiązało się ze wzrostem postrzegania marihuany jako szkodliwej wśród ludzi młodych 15+ oraz ze znacznym spadkiem ich samodzielnego stosowania substancji.
Nie zaobserwowano podobnej zmiany w postrzeganiu marihuany przez starszą młodzież.

Badacze stwierdzili, że „biorąc pod uwagę, że postrzegana szkodliwość marihuany jest silnie związana z mniejszym użyciem substancji, oznacza to, że z biegiem czasu, możemy spodziewać się spadku stosowania marihuany wśród młodzieży w miejscach, gdzie jest ona legalna.”

Oddzielne badania opublikowane w 2015 roku w The American Journal of Drug and Alcohol Abuse podobnie wykazały, że odsetek nastolatków uważających, że marihuana jest substancją szkodliwą wzrósł na przestrzeni ostatniej dekady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.