Marlboro inwestuje w cannabis

Marlboro inwestuje w cannabis. To jest zdecydowanie zły pomysł.

Atria, firma produkująca papierosy Marlboro ogłosiła, że postanowiła zainwestować pieniądze w kanadyjską firmę produkującą cannabis.

Wygląda na to, że firmy zajmujące się tytoniem zainteresują się przemysłem marihuany szybciej niż się tego wszyscy spodziewaliśmy. Atria Group Inc., jedna z największych firm tytoniowych w Stanach Zjednoczonych ogłosiła, że postanowiła zainwestować pieniądze w kanadyjską firmę Cronos Group.

Atria ogłosiło, że zainwestowało w Cronos 2,4 miliarda dolarów – co daje 45 procent udziałów, jak powiedział ich przedstawiciel w piątek. Atria ma nawet plan, aby zainwestować kolejne 1,4 miliarda dolarów, co zapewni im 55 procent firmy.

Firma Cronos jest jednym z największych dostawców medycznej i rekreacyjnej marihuany w Kanadzie. Marlboro jest oczywiście jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek papierosów w USA (może z wyjątkiem marki Camel). Papierosy są nadal największą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych.
Cannabis dopiero zaczyna zdobywać dobrą opinię na swój temat i pozbywać się piętna, które wisiało na nich od ponad wieku. Dopiero od kilku lat cannabis jest postrzegane jako faktyczne lekarstwo. Ostatnią rzeczą, której trzeba marihuanie, jest kojarzenie jej z papierosami.

Więc mimo iż przemysł cannabis zdobywa kolejnych inwestorów, nie jest to najlepsza wiadomość.

A ty co myślisz na ten temat? Masz coś do dodania? Myślisz, że to dobry krok ze strony firmy Atria? Koniecznie podziel się swoim zdaniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.