DiCaprio przekazał 20 milionów dolarów na ratowanie środowiska

Kochaj go lub nienawidź, ale nie możesz zaprzeczyć, że Leonardo DiCaprio robi wiele na rzecz środowiska. W tym tygodniu, fundacja Leonarda DiCaprio, LDF, ogłosiła, że przekazuje 20 milionów dolarów dla ponad stu organizacji skupiających się na środowisku naturalnym, dając tym samym największą w historii dotację na rzecz ochrony środowiska.

Wiadomość o dotacji została ogłoszona podczas konferencji Yale Climate Conference, gdzie DiCaprio wygłosił mowę o następstwie narastających zmian temperatur oraz klimatu, których jesteśmy świadkami.

Podczas przemowy, aktor i aktywista omawiał również obecną sytuację administracji, która według niego musi się zmienić.

„Fakty te przedstawiane są światu raz po raz od dziesięcioleci. Jasnym staje się, że świadomie robimy to wszystko sobie i planecie na której żyjemy, a koszt naszej bezczynności staje się coraz bardziej oczywisty.

Mimo wszystkich dowodów – niezależnych ostrzeżeń naukowych i rosnącego cennika ekonomicznego – wciąż istnieje zdumiewająco wysoki poziom nieumyślnej ignorancji i bezczynności, zamiast robienia wszystkiego co w naszej mocy, aby zachować tę planetę.”

Dotacje z Leonardo DiCaprio Foundation zostaną podzielone na ponad 100 organizacji, które działają na rzecz ochrony dzikiej przyrody, a także wspierają innowacyjne działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

Dotacje obejmą sześć głównych obszarów, w tym program klimatyczny, życie morskie i ochronę oceanów, ochronę przyrody i krajobrazu, program innowacji i technologii, program na rzecz praw autochtonicznych oraz program Kalifornijski – który wspiera lokalne wysiłki na rzecz zrównoważonej żywności, energii i infrastruktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.