Czy koronawirus ma wpływ na sprzedaż cannabis w USA?

Czy przemysł cannabis nie miał wystarczająco dużo problemów, z którymi musiał sobie poradzić? I… pojawił się kolejny!

Śmiertelny koronawirus, który swój początek miał w Chinach, rozprzestrzenił się na cały świat. Wirus wpłynął na zdrowie poszczególnych jednostek, sprzedaż firm oraz rynek akcji. Wpłynął on również na wiele branż, w tym linie lotnicze i cannabis. Przemysł cannabis w USA, który wciąż znajduje się w fazie wzrostu, odnotował niższą sprzedaż w związku z chaosem wykreowanym przez koronawirus.

Rynek akcji w USA zamknął się 6/03 ze stratą wynoszącą 1,6%. Tymczasem ETF Horizons Marijuana Life Sciences (TSE: HMMJ) zamknęło się tego samego dnia ze stratą 5,0%.
Czy koronawirus ma wpływ na sprzedaż cannabis w USA?

Jak do tej pory niestety, ale epidemia zaskutkowała niższą sprzedaż marihuany. Jednak wiele osób zaopatrzyło się w odpowiednie zapasy – kupując większą ilość produktów niż normalnie. Wiele osób woli siedzieć w domu i nie wychodzić. CDC zaleca, aby pacjenci medycznej marihuany zaopatrzyli się w co najmniej miesięczny zapas medycznej marihuany na wypadek sytuacji awaryjnej. W rezultacie – sprzedaż cannabis wzrosła w kilku miastach. Marihuana jest ważna dla wielu osób z poważnymi problemami zdrowotnymi. Seattle jest jednym z miejsc, w których wzrosła sprzedaż marihuany. Niektóre osoby wykorzystały nawet swój limit zakupowy.

Natomiast strach przed publicznym wyjściem spowodował, że wiele sklepów odnotowało mniejszy ruch i mniejszą sprzedaż. Niektóre sklepy próbują zwabić klientów różnymi ofertami. Kalifornia jednak zgłosiła większą sprzedaż marihuany. Państwo posiada bardziej surowe prawo. W Kalifornii obowiązuje limit jednej uncji kwiatu cannabis. Tak więc, dane jednostki nie mogą zaopatrzyć się w większe ilości marihuana.

Wybuch koronawirusa może wpłynąć na zdarzenia związane z legalizacją marihuany

Wybuch koronawirusa wpłynął na duże wydarzenia i spotkania. Wiele firm odwołało kluczowe wydarzenia i konferencje. Wydarzenia i kampanie na rzecz legalizacji marihuany znajdowały się u szczytu ze względu na zbliżające się wybory 2020.

Artykuł Marijuana Moment stwierdził, że COVID-19 może wpłynąć na plan gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo. Gubernator chciał odwiedzić stany, które zalegalizowały marihuanę. Chce on zrozumieć korzyści płynące z legalizacji przed opracowaniem propozycji dla Nowego Jorku. Obecnie państwo musi poradzić sobie z wybuchem koronawirusa i doradzić ludziom, jak mądrze sobie z tym poradzić. Cuomo zapewnia, że w Nowym Jorku dojdzie do legalizacji marihuany w 2020 roku. Zamieścił ją we wniosku budżetowym w styczniu. Zakończenie reformy może jednak zostać opóźnione. Koronawirus może mieć wpływ na legalizację marihuany w Nowym Jorku.

Nadzieje firm cannabis mogą nie wypalić

Wiele centrów handlowych i sklepów zostało zamkniętych, co może mieć wpływ na zbieranie podpisów w celu legalizacji marihuany. Dane stany muszą zebrać wymagane podpisy przed upływem terminów, aby uzyskać legalizację na karcie do głosowania.

Kanadyjskie i amerykańskie firmy zajmujące się cannabis nadal walczą. Musimy poczekać i zobaczyć, co się stanie po ustąpieniu chaosu związanym z wybuchem koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.