Lepiej brać małe czy duże buchy podczas palenia?

Lepiej brać małe czy duże buchy podczas palenia marihuany?

Nadal istnieje wielu palaczy marihuany, którzy wierzą, że gigantyczne buchy to jedyny sposób aby osiągnąć wymarzony haj. Ale czy to prawda, czy więcej dymu oznacza więcej THC?

Prawdopodobnie słyszeliście mity o tym, jak powinno się palić marihuanę jedynym „właściwym sposobem”. Jednak jaki to sposób? Wiele osób twierdzi, że aby osiągnąć jak najlepsze efekty, musisz brać bardzo duże buchy i trzymać je w płucach tak długo, jak to tylko możliwe. Jeśli jesteś właśnie w tej grupie osób, to bardzo nam przykro… ale się mylisz.

• Dlaczego wcale nie trzeba brać dużych buchów?

Aby uzyskać obiektywne spojrzenie na to jak to naprawdę jest, przyjrzyjmy się temu, jak funkcjonują nasze płuca. Kiedy oddychamy, jest to trochę bardziej skomplikowane niż pochłanianie tlenu i wydalanie dwutlenku węgla. I choć nasze płuca mogą pomieścić około 6 litrów powietrza – i jest to możliwe przy pomocy jednego dużego oddechu – wydychamy dużą część tego tleniu. Jeśli nasze płuca wchłaniałyby tlen wydajnie, potencjalnie moglibyśmy przyjąć te 6 litrów tlenu za jednym razem i nie potrzebowalibyśmy zaraz brać kolejnego oddechu. Zamiast tego – oddychamy częściej i przy pomocy krótszych oddechów.

Faktem jest, że nasze płuca mogą wchłonąć jedynie 5 – 6 ml tlenu na minutę i ta sama zasada obowiązuje przy paleniu marihuany. Inaczej mówiąc, nie można wymusić wchłonięcia większej ilości THC do naszego organizmu.

• „Większe buchy sprawiają, że mój haj jest mocniejszy”

Możesz rzeczywiście czuć, że twój haj jest mocniejszy, gdy bierzesz większe buchy, ale to tylko dlatego, że pozbawiasz swój mózg tlenu. Zawroty głowy, które odczuwasz, są dodatkowo wzmacniane przez tlenek węgla znajdujący się w dymie.

• Nasze ciało absorbuje THC natychmiastowo

Nasze płuca niemal natychmiast przenoszą tlen z powietrza (lub THC z dymu). Gdy tylko bierzesz bucha, prawie całe THC (95%) niemal natychmiastowo wchodzi do twojego organizmu. Oznacza to, że nie ma żadnego sensu na trzymanie dymu w płucach.

• Trzymanie dymu w płucach jest niezdrowe

Aktywne związki w cannabis (THC, CBD, terpeny, flawonoidy)są tylko niewielką częścią tego, co zawiera dym z marihuany. Reszta dymu składa się z substancji, z których wiele szkodliwych jest dla naszego zdrowia. Im dłużej trzymasz dym w płucach, tym więcej toksyczne produkty uboczne osiadają się w twoim ciele. Jeśli uważasz, że to niezdrowe – masz rację, to bardzo niezdrowe.

• Jaki jest najlepszy sposób na maksymalizację haju?

Prosta odpowiedź: spal więcej. Lub jeśli uważasz, że marihuana, którą palisz nie przynosi pożądanych efektów – rozważ zastosowanie mocniejszych odmian. Możesz również rozważyć stosowanie koncentratów lub produktów spożywczych, które niosą ze sobą zdecydowanie mocniejsze doświadczenia.

Kiedy już wiesz, że przyjmowanie małych buchów jest o wiele zdrowsze, warto abyś zainteresował się także wapowaniem. Waporyzatory nie spalają materiału roślinnego, ale po prostu podgrzewają go do pożądanego zakresu aktywując kannabinoidy. Skutkuje to zdrowszym doświadczeniem, które wiele osób uważa za bardziej intensywne. Metoda ta jest również lżejsza i mniej agresywna dla naszych płuc.

• Inne korzyści przyjmowania małych buchów

Nie wszystkim, którzy palą marihuanę zależy na jak najmocniejszym haju. Różni ludzie mają różne powody do stosowania marihuany i jest to jak najbardziej w porządku. Wśród użytkowników marihuany jakiś czas temu mikrodozowanie stało się dość popularne. I musimy też wspomnieć, że zyskało ono także na popularności wśród konsumentów rekreacyjnych.

• Co to jest mikrodozowanie?

Mikrodozowanie polega na przyjmowaniu niewielkiej, „subpostrzegawczej” dawki substancji (w tym przypadku THC), dzięki czemu można doświadczać wszelkiego rodzaju korzyści THC, bez uczucia haju. Normalna dawka przy mikrodozowaniu wynosi około 2 -3 mg – więc zamiast spalenia całego jointa, oznacza to wzięcie jednego lub dwóch buchów. Niektórzy użytkownicy mikrodelektują się w ten sposób marihuaną przez cały dzień, ciesząc się cannabis przez cały dzień i nie doświadczając negatywnych skutków ubocznych, które wiążą się z wysokimi dawkami THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.