Sprzedaż cannabis w USA osiągnie 17 miliardów dolarów

Jeśli rząd federalny nie będzie ingerował, branża cannabis nadal się będzie rozwijać, co może oznaczać, że sprzedaż osiągnie około 17 miliardów dolarów jeszcze przed rokiem 2021.

Według Marijuana Business Daily, w tym roku, sprzedaż detaliczna zarówno medycznej jak i rekreacyjnej marihuany w Stanach Zjednoczonych ma wynieść 5 – 6 miliardów dolarów.

W 2021 roku może osiągnąć nawet 17 miliardów dolarów dzięki szybkiemu rozwojowi rekreacyjnego rynku, legalizacji w większych stanach i dalszego rozwoju istniejących medycznych programów marihuany, co niewątpliwie sprzyja temu wzrostowi.

Możliwości biznesowe, które pojawią się w nadchodzących latach będą olbrzymie, zarówno dla istniejących firm, jak i nowych, dopiero rozpoczynających działalność. – Chris Walsh, Marijuana Business Daily.

W tym roku sprzedaż wzrośnie o około jedną trzecią w stosunku do poprzedniego roku, w którym sprzedaż wyniosła 4 – 4.5 miliarda dolarów. Był to też pierwszy rok, kiedy sprzedaż rekreacyjna przekroczyła sprzedaż medyczną.

Oczekuje się, że sklepy rekreacyjne wygenerują 2.6 – 2.9 mld dolarów, w porównaniu z 2.5 – 3.2 mld dolarów po stronie medycznej. Rynek rekreacyjny w dużym stopniu skorzysta ze sprzedaży w Nevadzie, silnego wzrostu w Kolorado, stanie Oregon i Waszyngton, a także dzięki dynamicznemu rynkowi na Alasce.

Ale, co najlepsze, długoterminowe prognozy są jeszcze lepsze.

Biorąc pod uwagę, że 11 stanów zaakceptowała sprzedaż marihuany online, przemysł cannabis w najbliższych latach będzie znacząco się podnosić.

Szacunki sprzedaży obejmują również szerokie zakresy, uwzględniając niewiadome w branży, takie jak opóźnienia we wprowadzaniu nowych rynków, legalizację w dodatkowych stanach czy wahania przepisów. Choć kraje wyższego szczebla przyjmują bardziej obiecujący scenariusz w zakresie zarówno legalizacji jak i wzrostu, prognozy niskich poziomów są szczególnie ostrożne.

I oczywiście, rynek w Kalifornii przewiduje największy wzrost do roku 2021. Sam stan może przynieść blisko 5 mld dolarów rocznej sprzedaży detalicznej, co stanowi 76 procent całkowitego potencjału dochodowego dla nowych rynków rekreacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.