Zanim Zaczniesz Uprawiać Marihuanę Indoor

Czynniki, o których należy pamiętać przed uprawą marihuany indoor.

Uprawa marihuany indoor ma wiele zalet dla tych, którzy chcą mieć dostęp do swoich prywatnych hodowli przez cały rok. Aby pomóc Ci dobrze wystartować, wyjaśnimy ważne elementy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem uprawy.

Pierwszym pytaniem, które zadają sobie wszyscy hodowcy konopi indyjskich, rozpoczynając uprawę konopi w pomieszczeniach zamkniętych, jest to, jak przygotować uprawę w pomieszczeniach zamkniętych. Istnieje wiele powodów, dla których warto zastosować tę metodę; niska jakość marihuany, którą można kupić lub wysokie ceny to tylko niektóre z powodów, dla których warto rozpocząć uprawę w domu. Inne zalety uprawy marihuany indoor obejmują dostęp do określonych odmian, a także dokładną wiedzę, co trafia do roślin, a co za tym idzie, do organizmu po spożyciu. Uprawy organiczne są zawsze wysoce zalecane. Zanim jednak przejdziemy do bardziej technicznych aspektów, przyjrzyjmy się planowaniu uprawy w pomieszczeniach.

O czym należy pamiętać przed uprawą konopi indyjskich w pomieszczeniu

Zanim zaczniesz wpadać na jakiekolwiek pomysły, ważne jest, aby pamiętać o kilku podstawowych czynnikach. Aby zapewnić udane zbiory, niezbędne jest odrobina planowania – przyjrzyjmy się kilku najważniejszym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę.

W grę wchodzi kilka czynników:

• Dostępna przestrzeń: gdzie ustawić namiot lub pomieszczenie do uprawy – na przykład pomieszczenie z wysokim sufitem i oknem zapewnia więcej możliwości niż mały obszar bez okna.
• Potrzeby osobiste: ilość spożywanej marihuany będzie również miała znaczenie przy podejmowaniu decyzji, ile miejsca potrzebujesz.
• Budżet: w tym artykule postaramy się uzyskać absolutnie najlepsze rozwiązanie za nasze pieniądze; niski budżet będzie oczywiście miał wpływ na jakość i ilość zbiorów.

Używanie materiałów z drugiej ręki zwykle nie jest zalecane, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz, ponieważ może to spowodować, że sprawy szybko wymkną się spod kontroli.

Czy mogę uprawiać indoor przez cały rok?

Jedną z największych zalet uprawy w pomieszczeniach zamkniętych jest to, że jeśli masz idealne warunki, możesz uprawiać marihuanę przez cały rok. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić od 22 do 25°C przy włączonym świetle i około 18–20°C. Latem niemożliwe jest utrzymanie stabilnych temperatur w uprawie indoor bez pomocy klimatyzatora – oświetlenie również wydziela ciepło, co może stanowić problem.

Jeśli nie masz klimatyzatora, a latem temperatura za bardzo wzrasta, możesz uprawiać od jesieni do wiosny (około 3 wzrostów rocznie, zatrzymując się na lato).

Wybór miejsca – w jakim pomieszczeniu powinieneś uprawiać marihuanę?

Jak już powiedzieliśmy, przestrzeń jest ważnym czynnikiem. Dostępna przestrzeń w namiocie lub pomieszczeniu do uprawy jest bezpośrednio powiązana z plonami – im więcej miejsca, tym więcej świateł i roślin zmieści się, a zatem tym większy plon uzyskasz. Ilość dostępnej przestrzeni określa również rodzaj oświetlenia, którego można użyć. W przypadku roślin o wysokości mniejszej niż 1,8 m można zastosować oświetlenie CFL lub LED, aby rośliny rosły; Lampy HPS wydzielają zbyt dużo ciepła jak na tak mały obszar uprawy.

Z drugiej strony, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz założyć dużą uprawę w pomieszczeniu, wyznaczając obszar do uprawy, obszar do kwitnienia, jeden do pielęgnacji roślin matecznych, drugi do klonów… może to pomóc skrócić czas między zbiorami.

Idealnym miejscem do uprawy w pomieszczeniach jest pomieszczenie z oknem lub innym miejscem na zewnątrz, aby pozbyć się ciepła wytwarzanego podczas uprawy (najlepiej nie obok sąsiadów).

Uprawa w pomieszczeniu czy w namiocie – co jest lepsze?

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz wybrać pomiędzy użyciem namiotu do uprawy lub wykorzystania całego pokoju do uprawy. Główna różnica polega na tym, że jeśli uprawiasz w pomieszczeniu, będziesz musiał pokryć ściany odblaskowym plastikiem, zabezpieczyć podłogę i ewentualnie zrobić otwory do mocowania świateł itp. Jeśli uprawiasz w pomieszczeniu, wykorzystaj całą przestrzeń pokoju lub pamiętaj o wydzieleniu części pomieszczenia do uprawy.

Zalecamy korzystanie z namiotów hodowlanych, szczególnie dla początkujących hodowców, ponieważ znacznie ułatwiają one proces; nie będziesz musiał przebudowywać pomieszczenia, a w łatwy sposób stworzysz mikroklimat dla swoich roślin. Poza tym, jeśli zajdzie potrzeba rozebrania go na części, można to łatwo zrobić. Wysokiej jakości namiot do uprawy pozwala wykorzystać resztę pokoju do innych celów (nie zalecamy trzymania go w pokoju, w którym śpisz).

Rodzaje odmian do uprawy w pomieszczeniach – jakie nasiona wybrać?

Jeśli jest to Twoja pierwsza uprawa w pomieszczeniu, zalecamy trzymanie się tylko jednej odmiany. Struktura i czas kwitnienia roślin konopi indyjskich mogą różnić się w zależności od odmiany, co może powodować następujące problemy:

• Posiadanie roślin różnej wielkości: może to być niekorzystne, jeśli chodzi o maksymalne wykorzystanie światła, ponieważ niektóre rośliny mogą zacieniać inne.
• Różne terminy zbiorów: każdy szczep ma inny czas kwitnienia; chociaż może to nie być ogromny problem, może być nieco niezręczny. Każdy, kto uprawiał i zbierał konopie w pomieszczeniach zamkniętych, wie, że powtarzanie tego samego procesu co 15 dni nie jest idealne.

Jeśli zależy Ci na innych aromatach i efektach…

Świetną opcją, jeśli chcesz zbierać różne smaki, jest sadzenie różnych odmian o podobnej strukturze i czasie kwitnienia. Na przykład możesz umieścić Jamaican Dream i Lemon King w tym samym miejscu. Jeśli jesteś doświadczonym hodowcą, możesz eksperymentować z różnymi odmianami, jeśli chcesz.

Czy mogę uprawiać automaty w pomieszczeniu?

Jeśli chcesz uprawiać rośliny automatycznie kwitnące, najprawdopodobniej zależy Ci na szybkich zbiorach. Jeśli chcesz mieć szybsze, stabilniejsze i wydajniejsze rośliny, zalecamy sadzenie szybko kwitnących odmian feminizowanych, a NIE automatycznych – i oto dlaczego:

Nasiona feminizowane oferują więcej kwiatów, więcej kannabinoidów i są ogólnie bardziej stabilne.
Szybko kwitnącą, nieautomatyczną odmianę można uprawiać już po 30 dniach wzrostu (cykl światła 18/6) i 45 dniach kwitnienia (cykl światła 12/12 godzin), tak jak wiele odmian Lemon King i Gorilla Candy i nie tylko.
Aby odmiana automatycznie kwitnąca dawała wysokie plony, zalecamy 20 godzin światła podczas całego cyklu uprawy – to jednak wiąże się z większym rachunkiem za prąd.

Podsumowanie

Możesz sadzić odmiany automatycznie kwitnące w pomieszczeniach zamkniętych, chociaż skończy się to na tym, że wydasz więcej na rachunki za prąd i prawdopodobnie zbierzesz mniej kwiatów o niższej jakości niż w przypadku zwykłych nasion feminizowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.