Jak Prawidłowo Umieścić Rośliny w Pokoju Uprawy

Ze względu na to, że wielu fanów marihuany przebywa w domu od dłuższego czasu, jest mnóstwo czasu na zastanowienie się nad nowym hobby. Może wreszcie nadszedł czas, aby zająć się nauką hiszpańskiego lub mandaryńskiego. Być może nadszedł czas, aby bardziej zająć się pieczeniem i zobaczyć, dlaczego wszyscy tak oszaleli na punkcie zakwasu chlebowego. Albo może nadszedł czas, aby zająć się ogrodnictwem indoor oraz zobaczyć czy masz szczęście do uprawy cannabis.

Istnieje wiele powodów, dla których warto uprawiać własną marihuanę. Zarówno oszczędność pieniędzy, jak i radość z oglądania, jak rozwija się twoja ulubiona roślina i poczucie satysfakcji, gdy konsumujesz kwiat konopi, który uprawiałeś i zbierałeś własnymi rękami. Rozglądając się jednak po dostępnej przestrzeni z pewnością zastanawiasz się: „Jak daleko powinien rozstawić moje rośliny?”.

Kluczowe czynniki dotyczące rozmieszczenia roślin i przygotowania pomieszczenia do uprawy

Istnieje kilka głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o odstępy między roślinami – a także ogólnie uprawę – które omówimy poniżej.

Wolne miejsce

Jaki jest rozmiar przestrzeni do uprawy, z którą pracujesz? W zależności od odmiany konopi, którą planujesz sadzić i uprawiać, przestrzeń potrzebna na roślinę może wynosić od jednego do trzech stóp kwadratowych. To oczywiście zależy od ustawień oświetlenia, wentylacji i donic, ale omówimy to poniżej.

Najważniejszą rzeczą, której chcesz uniknąć, jest zbyt wiele roślin na zbyt małej przestrzeni.Twoje rośliny będą się rozgałęziać do siebie, gdy będą rosły, próbując dotrzeć do swoich przyjaciół (lub zgarnąć całe dostępne światło). Kiedy te gałęzie zaczynają pocierać o siebie liście, stają się szczególnie wilgotne i tracą zdolność do wydajnej transparencji. Może to powodować rozprzestrzenianie się pleśni wśród roślin, a także wciornastków, przędziorków i innych problemów. Może to stać się szczególnie problematyczne w połączeniu z niewystarczającą kontrolą wilgotności i temperatury, a także słabą wentylacją lub przepływem powietrza.

Rozważając dostępną przestrzeń i planując, ile roślin chcesz wyhodować jednocześnie, pamiętaj, że generalnie chcesz mieć około jedną 20 do 30 centymetrów miejsca między gałęziami. Twoje rzeczywiste odstępy będą się różnić, ale ta wskazówka zapewnia roślinom dużą odległość od siebie i daje Ci pole do manewru podczas pielęgnacji i zbioru swoich małych przyjaciół. Możesz umieścić swoje rośliny bliżej, o ile się nie dotykają, ale co najmniej piętnaście centymetrów jest dobrą zasadą.

Pojemniki oraz doniczki do uprawy

Z reguły im większy pojemnik do uprawy, tym większa będzie Twoja roślina. Zacznij od ½-litrowych doniczek na sadzonki, ale musisz obliczyć średnią wysokość rośliny odmiany, którą uprawiasz, aby zdecydować, której doniczki użyć. Oczywiście będzie się to również różnić, jeśli uprawiasz krótszą, bardziej krzaczastą indicę lub wyższą, cieńszą sativę.

Jeśli chcesz wyhodować tylko krótszą roślinę, która osiąga maksymalnie 60 centymetrów, potrzebujesz doniczki o wielkości 4 litrów. Jeśli hodujesz coś większego, musisz zacząć od doniczki o pojemności dwa do pięciu razy większych. Jako profesjonalna wskazówka, podczas gdy okrągłe doniczki są częściej używane i szeroko dostępne, kwadratowe doniczki pomogą Ci zaoszczędzić miejsce.

Światła do uprawy

Twoje ustawienie oświetlenia będzie miało również duży wpływ na odstępy, ponieważ Twoim celem jest uzyskanie jak największej ilości sztucznego słońca na każdej części roślin. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy oświetleniu Twojego growroomu, jest rodzaj reflektorów lub osłon zamontowanych na urządzeniu. Jeśli maska ​​jest zbyt wąska, żarówki są zbyt głęboko osadzone w ramie lub materiał odblaskowy jest tani, tracisz dużo dostępnego światła, jednocześnie marnując dużo energii.

Jeśli prawidłowo ustawiłeś odstępy między roślinami, powinno być wystarczająco dużo bezpośredniego światła wpadającego przez baldachim, aby oświetlić większość liści rośliny.

Światło powinno być w stanie prześwitywać od góry do dołu na obwodzie każdej rośliny konopi, a także ze wszystkich stron. Jeśli większość rośliny jest zacieniona, zaszkodzi to rozwojowi roślin. Doprowadzi to do rozwoju mniej silnych trichomów oraz mniejszego wzrostu pąków, a także może zahamować wzrost rośliny lub uczynić ją podatną na choroby. Jeśli zauważysz, że niektóre rośliny utknęły w cieniu, nadszedł czas, aby oddzielić je jeszcze bardziej od siebie.

Przepływ powietrza i wentylacja

Na każdą żarówkę o mocy 1000 W należy również mieć co najmniej jeden, wysoki na 30 centymetrów wentylator oscylacyjny, aby zwiększyć przepływ powietrza. Powinieneś zobaczyć lekką bryzę, która porusza liście i gałęzie na wszystkich częściach twoich roślin, od korony do podstawy. Jeśli jakieś rośliny utkną w miejscu, w którym panuje stagnacja powietrza, musisz odsunąć je bardziej od siebie. Nadal powietrze unoszące się nad lub wokół roślin może im zaszkodzić, powodując, że liście są zbyt wilgotne.

Każda roślina jest inna i wymaga uwagi

Nie ma prawdziwego, prostego i szybkiego równania na to, jak daleko powinieneś trzymać swoje rośliny. Każda roślina ma inny kształt, każda odmiana ma swoje własne potrzeby, a każde pomieszczenie, w którym uprawiana jest marihuana posiada własne wymiary. Jednak upewnienie się, że rośliny są wystarczająco daleko od siebie, aby się nie stykały, jest punktem wyjścia, jeśli chodzi o uprawę domową.

Gdy twoje rośliny są zdystansowane, czas przyjrzeć się innym ważnym czynnikom wymienionym powyżej. Kup pojemniki do uprawy, które będą pasować do Twojego pokoju, dostosuj rośliny tak, aby miały wystarczającą ilość światła ze wszystkich stron i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na delikatny, ale stały przepływ powietrza w każdej roślinie od góry do dołu. Kiedy już spełnisz wszystkie te wymagania, aby każda roślina marihuany była szczęśliwa i zdrowa, jest to idealna odległość do rozmieszczenia roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.