Jaka Jest Różnica Między Słodkimi i Owocowymi Odmianami Marihuany?

Wraz z coraz większą liczbą informacji na temat marihuany oraz terpenów, dowiadujemy się także coraz więcej o smakach marihuany. Pewnie już wkrótce zakupy cannabis obracać się będą wokół kwestii jak ona pachnie oraz smakuje, a nie tego, jaka to jest odmiana. Z tego też powodu, osoby, które spożywają cannabis muszą rozróżniać niektóre zapachy i smaki. Niektóre smaki, takie jak ziemia i gaz, są tak wyraźnie różne, że są po prostu łatwe do rozróżnienia. Jednak istnieją także trudniejsze do rozróżnienia smaki, takie jak smak słodki oraz owocowe.

Dwa z naszych ulubionych smaków marihuany (ponieważ uwielbiamy gdy nasza marihuana smakuje jak jedzenie), to smaki słodkie i/lub owocowe, z którymi dzielimy się z przyjaciółmi. I za każdym paleniem, nasi przyjaciele porównują smak bieżącej sesji do poprzedniej, a następnie pytają, czy palimy to samo, czy coś innego.

I właśnie dlatego powstał ten artykuł, aby przełamać różnicę między słodkimi i owocowymi odmianami cannabis.
Co to oznacza, że marihuana jest słodka lub owocowa?

Z definicji „słodki” oznacza przyjemny smak charakterystyczny dla cukru lub miodu; nie słony, kwaśny ani gorzki. Odmiany należące do kategorii słodkiej to Durban Poison, o słodko-gazowej naturze, oraz Ice Cream Cake o słodkim, waniliowym smaku.

Owocowy natomiast oznacza przypominający lub zawierający owoce. Odmianami, które znajdują się w tej grupie to między innymi Blackberry Kush o kwaskowatym i dominującym smaku jagodowym, oraz Strawberry Cough, o nutach truskawek oraz ziemi.

Podczas gdy większość owocowych odmian konopi, takich jak Blue Dream, również cechuje pewnego rodzaju słodycz, wiele odmian o słodkim smaku, takich jak Wedding Cake z wyraźnymi nutami ziemi, nie posiada żadnych owocowych nut.

Czy te odmiany różnią się wyglądem?
Jeśli chodzi o kolor pąków, trudno byłoby rozróżnić smak i zapach tylko dzięki wyglądowi danej odmiany.

Jednak uśredniając, można powiedzieć, że słodkie odmiany wyglądają zazwyczaj jakby dosłownie były „spocone”, ponieważ są krystalicznie pokryte włoskami; podczas gdy wiele odmian o smaku owocowym posiada czerwony lub fioletowy odcień, któremu towarzyszy niemal rozmyta konsystencja.

GSC jest doskonałym przykładem słodkiej i lepkiej odmiany. Bardzo możliwe, że jeśli rzucisz ją wystarczająco mocno, jej pąki przykleją się do ściany!
Czy różnią się one efektami?

Efekty, które odczuwamy w przypadku niektórych rodzajów odmian cannabis, mogą się znacznie różnić ze względu na genetykę, fenotypy, metody konserwacji i tak dalej.

Ogólnie, wiele odmian konopi o słodkim smaku zapewnia to wzniosłe i euforyczne uczucie, które doskonale łączy się z aktywnością w ciągu dnia i interakcjami społecznymi. Do tych odmian należą między innymi Durban Poisons, Ice Cream Cakes, GSC.

Z drugiej strony, owocowe odmiany zwykle są relaksujące – często przyklejają cię do kanapy lub do łóżka. Blackberry Kush, Blueberry i Granddaddy Purple to odmiany o bardzo wyraźnym smaku i profilach terpenowych, które zapewniają relaksujące i uspokajające efekty.

Ogólnie rzecz biorąc, słodkie i owocowe odmiany mogą mieć pewne – niewielkie – podobieństwa, ale ogólnie rzecz biorąc prawdopodobnie będą się znacznie różnić, jeśli chodzi o efekty, które poczujesz po ich spożyciu.

Jeśli szukasz ciekawych owocowych odmian konopi, również tych wymienionych w artykule, to Zapraszamy do sklepu z nasionami thc-thc. Jest to sprawdzony, pewny sklep, w którym znajdziesz przeróżne nasiona marihuany od najlepszych producentów takich jak Dutch Passion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.