Sposoby na pozbycie się szkodników z naszego ogrodu

Łatwe sposoby na pozbycie się szkodników oraz chorób z naszego ogrodu cannabis.

Uprawy marihuany, które nie są chronione przed szkodnikami oraz chorobami, podatne mogą być na wiele problemów. Hodowcy marihuany mogą aktywnie reagować na szkodniki, wprowadzając strategie mające na celu profilaktykę.

1) Edukuj się w temacie szkodników oraz chorób związanych z roślinami cannabis, aby wiedzieć, jak je wykryć.
Istnieje wiele owadów oraz chorób, które mogą odwiedzić Twoją uprawę. Szczególnie polecamy Ci zwracać uwagę na choroby i szkodniki takie jak:

• Mączniak
• Gronowiec szary – szara pleśń
• Roztocza rdzawe
• Roztocza szerokie
• Roztocza pająka
• Grzyb Pythium
• Mszyce korzeniowe
• Mączliki
• Wciornastki
• Komary grzybiczne

2) Rozwiązywanie problemów związanych ze szkodnikami za pomocą wieloaspektowego podejścia.

Zintegrowany system ochrony przed szkodnikami (IPM) to wszechstronne podejście do kontroli problemów związanych ze szkodnikami. Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia szkodników i chorób w swoim ogrodzie, stosując strategie kulturowe, mechaniczne, biologiczne i chemiczne.

3) Obierz podejście – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wystarczy kilka zarodników lub jeden szczególnie entuzjastyczny szkodnik, aby doświadczyć spirali w dół. Upewnij się, że pokój przeznaczony do uprawy jest regularnie odkażany, a podczas dotykania roślin zawsze masz na dłoniach rękawiczki.

Zawsze także myj ręce i zmieniaj rękawice, aby uniknąć doprowadzenia do zanieczyszczenia krzyżowego.

4) Regularnie stosuj pestycydy.

Kiedy nabierzesz zwyczaju stosowania pestycydów, szkodniki nie będą miały zwyczaju pojawiania się na Twoich roślinach. Zapobiegaj gromadzeniu się niechcianych populacji dzięki wykorzystaniu pestycydów; harmonogram stosowania powinien być oparty na prawidłowych wskaźnika stosowania. Upewnij się także, że prawidłowo używasz sprzętu do aplikacji i że rozumiesz cykl życia wszystkich napotkanych szkodników, aby stosować pestycydy w najbardziej efektywnym czasie.

5) Zawsze sprawdzaj materiał roślinny przed umieszczeniem go w pokoju uprawy.

Zanim wprowadzisz do uprawy jakieś nowe rośliny, sprawdź je pod kątem szkodników i chorób w oddzielnym, poddanym kwarantannie obszarze. Pomoże Ci to rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy oraz ochroni Twoją starannie pielęgnowaną uprawę.

6) Walcz aktywnie z robakami oraz bakteriami.

Istnieją naturalne metody, które mogą pomóc Ci w tym trudnym czasie – wprowadzenie do uprawy drapieżnych roztoczy lub os, które zjedzą złe robaki jest jedną z takich metod.

Inne naturalne opcje obejmują korzystne grzyby i bakterie, które utrzymają równowagę upraw cannabis. Pamiętaj tylko, aby nie zabić swoich nowych latających lub grzybowych przyjaciół za pomocą środków chemicznych.

7) Kontroluj środowisko uprawy cannabis.

Grzyby oraz pleśń uwielbiają wysoką wilgotność, dlatego też w pokoju uprawy należy szczególnie uważnie kontrolować te warunki. Zbyt wysoka temperatura również sprzyja pojawieniu się szkodników. Aby być bezpiecznym, przez cały czas miej oko na temperaturę oraz poziom wilgotności powietrza.

Powinieneś również unikać ponownego wykorzystania podłoża uprawowego, aby zapobiegać przeniesieniu się starych wrogów na nową uprawę.

8) Postaw na najlepsze praktyki uprawy cannabis.

Hodowcy cannabis świadomi najlepszych praktyk uprawy nie powinni z nich rezygnować. Zawsze przykładaj się do pielęgnacji roślin, usuwaj stare lub niezdrowo wyglądające liście; całkowicie zabijaj chore rośliny. Całkowicie usuwaj z uprawy zainfekowane rośliny.

Zawsze miej oczy szeroko otwarte na szkodniki, które są gotowe, aby wprowadzić się do twojej uprawy wraz z grupą swoich przyjaciół. I przede wszystkim – po prostu zachowaj ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.