Cannabis chroni komórki mózgu

Badanie: Cannabis chroni komórki mózgu

Rząd potwierdza, że marihuana działa jako środek neuroochronny.

Przeciwnicy marihuany mówią, że cannabis powoduje uszkodzenia mózgu. Nawet urzędnicy federalni i politycy mówią, że tak jest. Ale rzeczywistość jest taka, że marihuana chroni mózg. Badania naukowe wykazują, że kannabinoidy wywierają działanie neuroochronne na komórki mózgu.

Stwierdzono, że kannabinoidy mają szczególne zastosowanie w redukowaniu uszkodzeń neurologicznych po udarze i urazach oraz w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona czy HIV.

Wszystko to wymieniono w patencie wydanym przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej. W patencie numer 6,630,507 złożonym 2 lutego 2001 r. stwierdzono, że kannabinoidy mają właściwości przeciwutleniające i są użyteczne w leczeniu i profilaktyce wielu różnych chorób związanych z procesem utleniania.

Marihuana jest silnym środkiem neuroochronnym, który chroni komórki mózgowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez spożywanie alkoholu.
Zauważyć można to w badaniu “Comparison of Cannabidiol, Antioxidants, and Diuretics in Reversing Binge Ethanol-Induced Neurotoxicity.”

Dodatkowo, przeprowadzono wiele badań w celu ustalenia wpływu stosowania marihuany na objętość i skład tkanki mózgowej. W oparciu o szeroko przeprowadzone badania stwierdzono, że stosowanie marihuany nie wykazuje oznak atrofii mózgu ani nie powoduje regionalnych zmian w objętości tkanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.