Tolerancja na Ból u Użytkowników Cannabis

Nowe badanie: Tolerancja na ból u użytkowników cannabis.

W badaniu przyjrzano się osobom, które używają konopi indyjskich więcej niż trzy razy w tygodniu, i porównano je z osobami, które w ogóle nie używają marihuany.

Badanie przeprowadzone przez kampus University of British Columbia Okanagan pokazuje, że regularne używanie konopi indyjskich, w przeciwieństwie do używania opiatów, nie pogarsza wrażliwości na ból, tak jak robią to opiaty.

Ze względu na niepokojący kryzys opiatów w USA, w połączeniu ze zwiększonym zainteresowaniem medyczną marihuaną, nastąpił wzrost badań nad tym, jak marihuana może pomóc w przypadku bólu. To nowe badanie jest ważne, ponieważ oznacza, że ​​nawet jeśli często używasz konopi indyjskich, aby złagodzić ból, nie będziesz potrzebować zwiększać stosowanej ilości – a w niektórych przypadkach może okazać się, że w ogóle nie będziesz odczuwać bólu.

„W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby przyjmowanych leków kannabinoidowych, które okazały się skuteczne w leczeniu przewlekłego bólu” – powiedziała Michelle St. Pierre, jedna z naukowców pracująca nad badaniami. „Jednak zakres, w jakim częste używanie konopi wpływa na wrażliwość na ostry ból, nie był systematycznie badany”.

„To badanie powinno być dobrą wiadomością dla pacjentów, którzy już używają konopi indyjskich w leczeniu bólu” – dodał współautor Zach Walsh, szef UBC Therapeutical Recreational and Problematic Substance Use Lab. „Wzrost wrażliwości na ból w przypadku opioidów może naprawdę skomplikować i tak już trudną sytuację; biorąc pod uwagę coraz większe spożycie leków przeciwbólowych na bazie konopi, ulgą jest to, że nie zidentyfikowaliśmy podobnego wzorca w przypadku kannabinoidów”.

Stany bólowe oraz opiaty

Opiaty są obecnie przepisywanymi lekami przeciwbólowymi, a głównym problemem jest uzależnienie od opiatów. Pacjenci często muszą zwiększać swoją dawkę, aby poradzić sobie z doświadczanym bólem, co czyni opiaty jeszcze bardziej niebezpiecznymi.

„Efekt jest inny niż u osób używających opioidów; długotrwałe stosowanie opioidów może zwiększyć reakcję ludzi na ból. Chcieliśmy ustalić, czy istnieje podobny trend w przypadku osób, które często używają konopi ”- powiedział St. Pierre. „Konopie indyjskie i opioidy posiadają niektóre z tych samych ścieżek łagodzenia bólu i zarówno jedno, jak i drugie jest związane ze wzrostem wrażliwości na ból przy stosowaniu wysokich dawek”.

W badaniu przyjrzano się osobom, które używają konopi indyjskich więcej niż trzy razy w tygodniu, i porównano je z osobami, które w ogóle nie stosują cannabis.

„Nasze wyniki sugerują, że częste używanie konopi indyjskich nie wydaje się być związane z podwyższoną wrażliwością na ból doświadczalny w sposób, który może wystąpić podczas terapii opioidami” – podsumował St. Pierre. „Jest to ważna różnica, którą opiekunowie i pacjenci powinni wziąć pod uwagę przy wyborze opcji leczenia bólu. Odkrycia te są szczególnie istotne w świetle ostatnich doniesień o nadmiernym przepisywaniu opioidów i wysokim wskaźniku doświadczanego bólu w populacji, ponieważ sugerują, że marihuana może nie wiązać się z takim samym ryzykiem hiperalgezji jak opioidy”.

Jest to niezwykle ważne badanie dla nowego, odważnego świata badań nad bólem spowodowanym konopiami indyjskimi, ponieważ dostarcza jeszcze więcej dowodów na to, że marihuana jest bezpieczną alternatywą dla niebezpiecznych, uzależniających opiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.