Pszczoły Lubią Rośliny Konopi

Niektóre zapylacze mają tendencję do gromadzenia się na konopiach, ale według ostatnich badań im wyższe rośliny konopi, tym więcej pszczół.

Naukowcy z Cornell University zebrali pszczoły na 11 farmach konopi w regionie Finger Lakes w środkowym Nowym Jorku latem 2018 roku, aby określić, które z nich są przyciągane przez konopie i „przeanalizować wpływ kompozycji krajobrazu” podczas odwiedzania upraw.

W badaniu, opublikowanym w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Environmental Entomology, zespół odkrył, że wysokość roślin jest „silnie skorelowana” z liczebnością pszczół i że rośliny konopi o wysokości najmniej dwóch metrów przyciągają „prawie 17 razy więcej wizyt [pszczół] niż krótkie rośliny”.

Zarówno sama liczba, jak i gatunki pszczół odwiedzających konopie „rosły wraz z wysokością rośliny”.

Ponadto odkryli, że plony pieniężne mogą wspierać 16 różnych odmian pszczół w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Spośród 355 pojedynczych pszczół schwytanych przez sieci, 60 procent stanowiły pszczoły Apis mellifera lub zachodnie pszczoły miodne, a 30 procent to Bombus niecierpek, najczęściej spotykany trzmiel we wschodniej Ameryce Północnej, na którym „intensywnie polega” zapylanie, zauważają autorzy.

„Ponieważ uprawa konopi rośnie, hodowcy, zarządcy gruntów i decydenci powinni rozważyć jej wartość we wspieraniu społeczności pszczół i wziąć pod uwagę jej atrakcyjność dla pszczół przy opracowywaniu strategii zwalczania szkodników” – napisali.

„Wysokość rośliny… była silnie skorelowana z bogactwem gatunków pszczół i liczebnością na poletkach konopi z wyższymi odmianami przyciągającymi większą różnorodność gatunków pszczół”.

Podobne badanie opublikowane na początku tego roku w Kolorado wykazało, że konopie wyjątkowo pociągają pszczoły, co może wpłynąć na bardziej zrównoważone praktyki rolnicze.

Chociaż konopie nie mają charakterystycznych żywych kolorów, kuszących aromatów i innych atrakcyjnych cech, które kuszą owady i inne zapylacze, niemniej jednak produkują duże ilości pyłku w porze roku, w której zwykle występuje niedobór – co oznacza, że ​​konopie mogą być ważnym orz obfitym źródłem pożywienia i nektaru dla pszczół, gdy tego potrzebują.

Autorzy zauważyli, że populacje pszczół – zarówno dzikie, jak i udomowione – ucierpiały w ostatnich latach z powodu „intensywnego rolnictwa na dużą skalę”. Według badań „uproszczenie krajobrazu” lub zastąpienie rodzimych roślin uprawami gotowymi „wpłynęło negatywnie” na całkowitą liczbę pszczół w pobliżu konopi, ale nie wpłynęło na liczbę znalezionych gatunków. Badania te sugerują, że konopie, zwłaszcza wysokie rośliny, mogą mieć kluczowe znaczenie dla powstrzymania malejącej populacji pszczół.

Nowy Jork podjął znaczące kroki, aby zachęcić do uprawy konopi. W 2015 roku Empire State uruchomiło pilotażowy program badań nad uprawą konopi. Dwa lata później państwo zniosło ograniczenia dotyczące liczby miejsc uprawnionych do uprawy i badań konopi oraz rozszerzyło program na przedsiębiorstwa i rolników.

Kongres utorował drogę do masowej ekspansji produkcji konopi w 2018 r. Po tym, jak przywódca większości w Senacie Mitch McConnell (R) naciskał na dodanie przepisu legalizującego konopie do ustawy Farm Bill z 2018 r., pomagając uczynić jego stan Kentucky znaczącym producentem konopi.

Przywódca mniejszości w Senacie Chuck Schumer (D-NY) był również mistrzem przemysłu konopnego i podjął kroki, aby zapewnić, że jego stan czerpie korzyści z legalizacji upraw. Po uchwaleniu ustawy Farm Bill Schumer świętował ogłoszenie dużej firmy produkującej konopie indyjskie, które poinformowało, że zainwestuje miliony w park konopi w Nowym Jorku.

Po tym, jak firma Canopy Growth Corp. doświadczyła zmian kadrowych, zadzwonił bezpośrednio do kierownictwa, aby potwierdzić, że nadal istnieją plany uruchomienia witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.