Sąd Najwyższy w Montanie opóźnia egzekwowanie przepisów dotyczących medycznej marihuany

medyczna-marihuana-tylko-legalna-marihuana-nasiona

Sąd Najwyższy w Montanie postanowił opóźnić egzekwowanie ograniczeń dotyczących marihuany do 31 sierpnia. Pacjenci oraz dostawcy dostali cztery miesiące odroczenia surowych ograniczeń, które nakładane są w stanie.

Sąd orzekł na korzyść prawa, które ogranicza dostawców do sprzedaży leku dla maksymalnie trzech pacjentów. Decyzja spotkała się z oburzeniem ze strony MCIA, które wyraża obawy, że może to doprowadzić pacjentów do braku możliwości do otrzymania leku i może także wymusić zamknięcie punktów z medyczną marihuaną.

„Jest to katastrofalne dla chorych na raka, cierpiących z powodu epilepsji, ludzi w hospicjum i innych mieszkańców Montany oraz ich rodzin w całym stanie,” powiedziała rzecznik stowarzyszenia MCIA, Kate Cholewa. Powiedziała także, że będą nadal naciskać na zniesienie tego limitu.

Grupa chciała także opóźnić wdrożenie poprawek do 2017 roku.

Właściciel jednego z punktów z medyczną marihuaną, Chris Fanuzzi, powiedział, że mieszkańcy stanu nadal mają prawo do produkcji marihuany w Montanie. „Wiemy, że import niesprawdzonego, niebezpiecznego i nielegalnego wyrobu upadł wraz z wprowadzeniem inteligentnego, zorientowanego na pacjenta prawa,” dodał.

Wyraził także zamiar rozpoczęcia kampanii informacyjnej w celu poinformowania innych mieszkańców o problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Sąd Najwyższy w Montanie opóźnia egzekwowanie przepisów dotyczących medycznej marihuany”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.