Leczenie Neuropatii

Marihuana i neuropatia: W jaki sposób marihuana pomaga w leczeniu bólu neuropatycznego.

Neuropatię definiuje się jako uszkodzenie nerwów czuciowych, ruchowych lub automatycznych, które występuje z przyczyn pobocznych. Neuropatia to złożona i przewlekła choroba, która dotyka prawie 20 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych. Ten stan, znany również jako neuropatia obwodowa, powoduje osłabienie, drętwienie i ból kończyn, takich jak dłonie i stopy. Ból jest często opisywany jako kłucie, pieczenie lub mrowienie i może być bardzo bolesny. Może wynikać z wielu czynników, takich jak urazy, infekcje, ekspozycja na toksyny, cukrzyca i predyspozycje genetyczne.

Niedawno odkryto, że konopie indyjskie pomagają osobom cierpiącym na neuropatię, łagodząc część bólu związanego z tym zaburzeniem. Aby jednak w pełni zrozumieć, w jaki sposób konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu neuropatii, musimy najpierw dowiedzieć się nieco więcej na temat bólu neuropatycznego.

Co to jest neuropatia?

Aby zrozumieć ból neuropatyczny, spójrzmy na nerwy obwodowe. Są one podzielone na kilka różnych klasyfikacji o określonych funkcjach: nerwy czuciowe, które odbierają czucie z temperatury, bólu i dotyku; nerwy ruchowe kontrolujące ruch mięśni; oraz nerwy autonomiczne, które kontrolują podstawowe funkcje, takie jak ciśnienie krwi, tętno, trawienie i pęcherz.

Cały twój obwodowy układ nerwowy wysyła informacje z centralnego układu nerwowego do reszty ciała.

A kiedy włókna nerwowe są uszkodzone lub dysfunkcyjne, mogą wysyłać nieprawidłowe sygnały do ​​innych ośrodków bólu. Neuropatia obwodowa może dotyczyć jednego nerwu (mononeuropatia), dwóch lub więcej nerwów w różnych obszarach (mononeuropatia mnoga) lub wielu nerwów (polineuropatia). Większość osób cierpi na polineuropatię, ale wszystko zależy od tego, które nerwy są uszkodzone.

Ale jak wiadomo, koncept bólu jest złożony i całkowicie subiektywny. Nie można go zmierzyć, trudno go opisać i jest unikalny dla każdej osoby. Dlatego istnieje wiele różnych opcji leczenia. Typowe leczenie neuropatii dotyczy podstawowych objawów powodujących ból nerwów. Osobom, u których zdiagnozowano ból neuropatyczny, zazwyczaj przepisuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne lub silniejsze środki przeciwbólowe, takie jak morfina. Jeśli cukrzyca jest częścią problemu, leczenie obejmie kontrolę poziomu cukru we krwi. A jeśli ból jest spowodowany zespołem cieśni nadgarstka, zalecaną drogą mogą być szyny i fizjoterapia.

Jak marihuana może pomóc w leczeniu neuropatii?

Niedawno wykazano, że konopie indyjskie przynoszą ulgę pacjentom, którzy nie reagują na inne formy leczenia. Wynika to przede wszystkim ze związku substancji z naszym wewnętrznym układem endokannabinoidowym.

Nerwy obwodowe, które wykrywają odczuwanie bólu, zawierają receptory kannabinoidowe, a zatem są pod wpływem jakiejkolwiek formy konsumpcji konopi. Kiedy THC i CBD dostają się do organizmu, aktywują receptory CB1 i CB2, które regulują neuroprzekaźnik i ośrodkowy układ nerwowy, pomagając w radzeniu sobie z poziomem bólu.

Konopie indyjskie mogą zapewnić wiele korzyści osobom cierpiącym na ból neuropatyczny

Konopie indyjskie mogą przynieść wiele korzyści osobom cierpiącym na ból neuropatyczny.
Niewielkie badanie z 2010 r. wykazało, że „pojedyncza inhalacja 25 mg ziołowej marihuany tetrahydrokannabinolu o stężeniu 9,4% trzy razy dziennie przez pięć dni zmniejszyła intensywność bólu, poprawiła sen i była dobrze tolerowana”.

Oddzielne badanie z 2013 r. wykazało, że w porównaniu z tradycyjnymi lekami na ból neuropatyczny, konopie indyjskie skutecznie zmniejszają ból przy niskich dawkach (1,29%) jako środek przeciwbólowy w średniej dawce (3,53%). A badanie z 2015 roku wykazało, że kannabinoidy są skuteczne w obniżaniu poziomu bólu związanego z rakiem, neuropatią i innymi ostrymi i przewlekłymi stanami bólowymi.

Jak widzimy, dotychczasowe testy są bardzo obiecujące, ale należy przeprowadzić dalsze długoterminowe badania, aby udowodnić związek między marihuaną oraz bólem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.