Różne Rodzaje Terpenów

W terapeutycznym potencjale konopi jest znacznie więcej niż w profilach kannabinoidowych. Chociaż same kannabinoidy oferują mnóstwo wartości terapeutycznych, w rzeczywistości to terpeny lub olejki aromatyczne znajdujące się w roślinie sprawiają, że efekty różnych odmian konopi różnią się tak samo jak one. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego odmiana X wpływa na ciebie inaczej niż odmiana Y, w tym artykule znajdziesz na to odpowiedź.

Rodzaje terpenów

• Linalol

Linalol posiada wyraźny kwiatowy zapach (jak lawenda) i wykazano, że zmniejsza niepokój i promuje spokojny sen. Badania sugerują również, że linalol może poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego, zmniejszyć stan zapalny, i poprawić procesy poznawcze i emocjonalne poprzez zmniejszenie obrzęku mózgu. Linalol został również zatwierdzony przez FDA jako skuteczny pestycyd, co oznacza, że ​​odmiany takie jak LA Confidential, Lavender Haze i Grand Daddy Purps mogą być również świetnymi roślinami towarzyszącymi w Twoim następnym ogrodzie!

• Mircen

Mircen jest najczęstszym terpenem występującym w konopiach, wyróżniającym się ziemistym, piżmowym smakiem. Jest on szczególnie powszechny w odmianach indica i w dużych dawkach może wywoływać efekt „zablokowania na kanapie”. Mircen jest również wyjątkowy, ponieważ poprawia penetrację przez barierę krew/mózg, umożliwiając szybsze działanie kannabinoidów, takich jak THC. Jack Flash, Mango Star i White Widow.

• Pinen

Jak sama nazwa wskazuje, terpeny pinenowe mają wyraźny smak sosny. Uważa się, że zmniejsza intensywność THC, terpy pinenowe działają przeciwzapalnie, rozszerzają oskrzela (otwierają drogi oddechowe) i są antyseptyczne. Terpeny pinenowe mają również właściwości przeciwnowotworowe i od wieków są stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Odmiany bogate w terpeny pinenowe to Headband, Master Kush i AC/DC.

• Limonen

Wykazano, że limonen to jeden z dwóch związków pochodzących z pinenu, poprawia nastrój i wspomaga utratę wagi. Charakteryzuje się wyraźnym cytrusowym smakiem, takim jak cytryna lub pomarańcza z czasami ziołowym odcieniem podobnym do jałowca, rozmarynu lub mięty pieprzowej. Limonen jest powszechnie stosowany do przygotowywania żywności i perfum, a także może być stosowany jako środek odstraszający szkodniki. Terpeny limonenowe znajdziesz w odmianach takich jak Super Lemon Haze, Agent Orange i Durban Poison.

• Kariofilen

Wykazano, że ten pikantny, drzewny, pieprzny terpen łatwo wchodzi w interakcję z układem endokannabinoidowym i okazał się bardzo obiecujący w leczeniu raka, ponieważ chroni przed nefrotoksycznością (toksycznością w nerkach) w wyniku chemioterapii. Jest również skuteczny jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny, a także przeciwdziała niektórym niekorzystnym skutkom THC. Smak przypomina przyprawy spożywcze, takie jak cynamon, bazylia, goździki lub czarny pieprz i można go znaleźć w odmianach takich jak Bubba Kush i Skywalker OG.

• Terpinolen

Terpinolen posiada dymny, drzewny zapach, który można znaleźć w wielu roślinach kwitnących, w tym jabłoniach, drzewie herbacianym, bzu i kminku. Chociaż nie jest środkiem przeciwzapalnym ani przeciwbólowym, jak większość innych terpenów występujących w konopiach, ma właściwości przeciwnowotworowe oprócz właściwości przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych. Jest to również łagodny środek uspokajający, dzięki czemu ten terpen jest idealny do promowania snu i zmniejszania lęku. Do odmian bogatych w terpinolen należą Afghani, Haszwrak ananasowy i Sour Diesel.

Cannabis posiada ogromny potencjał terapeutyczny i to nie tylko ze względu na te ekscytujące kannabinoidy – trichomy również odgrywają ważną rolę. Trichomy nie tylko dodają smaku pąkom, ale wpływają na wartość terapeutyczną, działając na receptory CB, pośrednicząc w działaniu kannabinoidów. Mogą cię pobudzić, pomóc ci zasnąć, a także wywołać szereg różnych efektów, a także wspaniale smakują!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.