Niedobór Kannabinoidów Wpływa Na Twoje Zdrowie

Konopie indyjskie mogą być stosowane w leczeniu wielu chorób – raka, osteoporozy, bezdechu sennego i depresji, żeby wymienić tylko kilka – ale niektórzy lekarze sugerują, że konopie mogą być stosowane w profilaktyce poprzez uzupełnianie własnej produkcji endokannabinoidów w organizmie.

Nawet choroby takie jak PTSD mogą czerpać korzyści z suplementacji kannabinoidami poprzez promowanie tłumienia pamięci i zastępowanie endokannabinoidów, które zostały utracone z powodu urazu.

Ze względu na to, że organizm naturalnie wytwarza kannabinoidy (i ponieważ receptory kannabinoidowe są tak ważne w całym ciele), wielu naukowców zaczęło spekulować, że produkcja endokannabinoidów może odgrywać istotną rolę w ogólnym zdrowiu człowieka! Badania w tej dziedzinie konsekwentnie łączą niedobory kannabinoidów z chorobami takimi jak migreny, fibromialgia, zespół jelita drażliwego, mukowiscydoza, a nawet zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Konopie indyjskie i układ endokannabinoidowy

System endokannabinoidowy składa się z szeregu receptorów zlokalizowanych w całym ciele, które są specjalnie zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​różnych kannabinoidów. Kannabinoidy to substancje chemiczne wytwarzane przez organizm (endokannabinoidy), pochodzące z roślin (fitokannabinoidy) lub wytwarzane syntetycznie, które pomagają pośredniczyć w komunikacji komórkowej. Niektóre kannabinoidy aktywują te receptory (agoniści), podczas gdy inne blokują receptory (antagoniści).

Badanie z 2004 roku opublikowane w amerykańskiej Narodowej Bibliotece Medycznej omawia właściwości konopi blokujące dopaminę i przeciwzapalne oraz zauważa, jak anandamid, naturalnie występujący endokannabinoid, działa aktywnie w szarej istocie mózgu, gdzie często zaczynają się migreny. Badanie wspomina również o niesamowitej zdolności konopi do blokowania bólu kręgosłupa, obwodowego i żołądkowo-jelitowego, który jest charakterystyczny dla zaburzeń takich jak migrena, fibromialgia i IBS.

Autorzy doszli do wniosku, że „migrena, fibromialgia, IBS i pokrewne stany wykazują wspólne wzorce kliniczne, biochemiczne i patofizjologiczne, które sugerują leżący u podstaw kliniczny niedobór endokannabinoidów, który można odpowiednio leczyć lekami kannabinoidowymi”.

Wyniki tego badania zostały potwierdzone w badaniu kontrolnym przeprowadzonym 10 lat później. Autorzy zwracają uwagę na potrzebę dalszych badań, aby zrozumieć korelację i między niedoborem kannabinoidów a chorobami opornymi na leczenie, a także nakreślić bariery federalne i naukowe uprzedzenia, które spowolniły proces zrozumienia synergii kannabinoidów w organizmie.

Kannabinoidy mogą pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z wiekiem

Jeśli organizm nie wytwarza wystarczającej ilości endokannabinoidów, wolne rodniki (niestabilne cząsteczki) sieją spustoszenie w organizmie. Na szczęście konopie mogą pomóc w stabilizacji wolnych rodników dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które odbijają się w ciele i atmosferze w poszukiwaniu atomów do stabilizacji. Mogą być wytwarzane w organizmie podczas procesu metabolicznego (na przykład jedzenia lub ćwiczeń) lub wytwarzane zewnętrznie przez światło słoneczne, zanieczyszczenia lub radioaktywność. Z biegiem czasu obecność wolnych rodników może powodować uszkodzenia komórek, rabując pobliskie komórki z elektronów. Spożywanie przeciwutleniaczy może stabilizować wolne rodniki, dając im elektrony, których potrzebują, aby się uspokoić.

Stabilizacja wolnych rodników może zmniejszyć uszkodzenia komórek i pomóc w rozwiązaniu problemów zdrowotnych związanych z wiekiem, takich jak rak i choroby układu krążenia. Kannabinoidy mogą pomóc w stabilizacji wolnych rodników, dając im również dodatkowe elektrony. Uważa się, że endokannabinoidy, takie jak te wytwarzane w mleku matki, chronią nasze ciała przed stresem oksydacyjnym od momentu poczęcia.

Dr Robert Melamede z University of Colorado wysnuł teorię, że „Wolne rodniki są frykcją życia, a endokannabinoidy olejem życia”; pośredniczą w odczuwaniu bólu, ujarzmiają wolne rodniki i pobudzają apetyt. Innymi słowy, uważa się, że kannabinoidy (pochodzące z wewnątrz lub zewnątrz) promują homeostazę w całym ciele prawie wszystkich gatunków zwierząt na planecie (z wyjątkiem owadów). Kiedy występuje niedobór produkcji endokannabinoidów, suplementacja fitokannabinoidami może pomóc w regulacji wielu opornych na leczenie chorób związanych z wiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.