Przedwczesne Kwitnienie Roślin Marihuany

Przedwczesne kwitnienie roślin marihuany – co mogę zrobić, aby rośliny wróciły do fazy wegetatywnej?

Zauważyliśmy, że wielu hodowców posiada ten problem i często zadaje nam pytanie: Dlaczego moje rośliny marihuany kwitną tak wcześnie i co mogę zrobić, aby rośliny wróciły do fazy wegetatywnej?

Najpierw krótka historia; żeńskie rośliny konopi zaczynają kwitnąć, gdy wykryją mniej światła, chyba że są to rośliny wyhodowane z nasion automatycznie kwitnących. Dlatego zawsze pytamy: „Czy na pewno nie kupiłeś nasion kwiatów automatycznych”?

Jeśli nie są to kwiaty automatyczne, rośliny żeńskie wykryły mniej światła i zaczęły kwitnąć. Skoro jest początek lata, jak rośliny mogą wykrywać mniej światła? To świetne pytanie z łatwą odpowiedzią, jeśli poświęcisz chwilę na przemyślenie tej sprawy.

Jeśli zaczynasz hodować rośliny w pomieszczeniach, rośliny otrzymują od 18 do 24 godzin sztucznego światła każdego dnia. Po miesiącu w pomieszczeniu Twoje rośliny oczekują tej samej ilości światła każdego dnia, która utrzyma je w cyklu wegetatywnym.

Kiedy rośliny są przenoszone na zewnątrz, nie ma znaczenia, czy masz typową sytuację mieszkaniową z drzewami, płotami, budynkami itp., które częściowo blokują światło słoneczne, czy też znajdują się na otwartym polu. Jest bardzo duża szansa, że ​​te rośliny zaczną kwitnąć, ponieważ szukają swoich zwykłych 18-24 godzin światła, a dostają tylko około 15, i to jeśli mają szczęście.

Jeśli przeniesiesz swoje rośliny domowe na zewnątrz i zaczną kwitnąć wcześnie, po prostu pozwól im. Będą kwitnąć przez około 3-4 tygodnie, przyzwyczają się do nowego światła i samodzielnie powrócą do cyklu wegetacyjnego. Będzie to kosztować 4-6 tygodni lub więcej czasu wzrostu.

Mamy na myśli to, że twoje rośliny nie będą rosły, ze względu na próbę powrotu do zdrowia po stresie spowodowanym niespójnymi porami światła. Rośliny nie będą idealne i mogą przekształcić się w roślinę hermafrodytyczną i nie polecamy tego robić. Kolejny fakt; w hermafrodytycznej roślinie nie ma dużo THC.

Inną opcją jest dodanie światła na zewnątrz, aby uzupełnić to, czego im brakuje. Rośliny powinny być następnie hodowane normalnie na słońcu i w dodatkowym świetle, aż zaczną ponownie kwitnąć. To stresuje twoje rośliny i najprawdopodobniej wydłuży czas wzrostu. Stracisz 14-dniowy czas powrotu do zdrowia i więcej, gdy roślina wyzdrowieje ze stresu, pod którym została umieszczona.

Jeśli miałeś małe pąki, zobaczysz dziwnie wyglądające pojedyncze liście. Możesz je zostawić lub ściąć. NIE odcinaj tworzących się małych pąków.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z przedwczesnym kwitnieniem jest przeniesienie roślin z powrotem do pomieszczeń, dając im 24 godziny światła. Szybciej wznowią wzrost w cyklu wegetatywnym. Ostrzeżenie; jeśli wprowadzisz te same warunki oświetleniowe, istnieje ogromna szansa że staną się hermafrodytami.

Najpierw zacznij od 24 godzin światła, aby wywołać proces rewersji przez dwa dni. Zmniejsz światło do 20 godzin przez dwa dni, a następnie do 18 godzin. Naszym celem jest utrzymanie roślin w cyklu wegetacyjnym przy oświetleniu wewnętrznym do 15 lub 16 godzin dziennie. Po dwóch dniach na 18 zmień na 15 godzin i obserwuj je uważnie przez 7 dni. To daje nam w sumie 11 dni powrotu do domu. Jeśli nadal będą się cofać, możesz wynieść je na zewnątrz i miejmy nadzieję, że pozostaną w cyklu wegetacyjnym, dopóki nie zaczną naturalnie kwitnąć.

Jeśli zauważysz, że ponownie zakwitają, jedynym wyborem jest wyhodowanie ich w pomieszczeniu, postaw na 24 godziny światła przez kilka dni, a następnie przejdź do zwykłego harmonogramu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.