Czym Jest Przerwa w Tolerancji?

Może to być zaskoczeniem dla nowych palaczy, ale czasami odpowiedzią na dylemat, kiedy twój zwykły pączek nie daje ci tak mocnych efektów jak chcesz, jest przerwa w tolerancji. Czym właściwie jest przerwa w tolerancji? To ostatnia rzecz, którą ktokolwiek chciałby usłyszeć, ale nikt nie chce wyrzucać pieniędzy, paląc więcej marihuany za słabsze efekty. Podobnie jak w przypadku wielu różnych substancji, po długotrwałym stosowaniu konopi, receptory kannabinoidowe wymagają więcej THC do aktywacji, a to przekłada się na konieczność spożywania większej ilości konopi, aby osiągnąć ten sam poziom haju.

Przerwy tolerancji (zwane również przerwami T) pozwalają receptorom na powrót do stanu wyjściowego. W ciągu dwóch dni receptory zaczynają wracać do normalnego funkcjonowania. Całkowite oczyszczenie organizmu z THC może zająć od tygodnia do 21 dni, ale tydzień lub dwa powinny wystarczyć na zresetowanie poziomu wyjściowego. Później przekonasz się, że potrzebujesz znacznie mniej marihuany, aby osiągnąć pożądany haj. Ograniczenie jest jedną z opcji, jeśli nie chcesz całkowicie zaprzestać używania, ale najlepszym i najszybszym sposobem na zresetowanie jest zrobienie przerwy w tolerancji.

Podstawy przerwy w tolerancji

Inne czynniki określające, jak długo twoje ciało może potrzebować zresetowania, to poziom użytkowania i wiek. Ktoś, kto pali tylko jeden gram dziennie, nie potrzebuje tak długiej przerwy na tolerancję, jak ktoś, kto pali cztery gramy lub więcej. Zazwyczaj osoby palące większe ilości prawdopodobnie palą przez dłuższy czas, ale nie zawsze tak jest. Ilość otrzymanego THC jest bardzo zróżnicowana w zależności od tego, w jakiej formie jest on używany.

Ktoś, kto pali koncentraty może palić mniej produktu niż ktoś, kto pali kwiaty, a jednocześnie otrzymywać więcej THC w porównaniu do jointa. Metabolizm również jest ważnym czynnikiem, ale ostatecznie nie jest to reguła. Jeśli chcesz ograniczyć i poprawić tolerancję, spróbuj zmienić metodę przyjmowania marihuany. W przypadku fanów koncentratów, postaw na jointy. W przypadku fanów jointów – poszukaj innych, lżejszych form konsumpcji cannabis. Takie małe rzeczy to świetny sposób na obniżenie tolerancji w połączeniu z silną wolą.

Ponieważ palenie jest rytuałem dla większości ludzi, znalezienie sposobów na zerwanie z nałogiem może być trudne, nawet jeśli jest tylko tymczasowe. Jeśli zwykle oglądasz telewizję i palisz marihuanę, próba cieszenia się normalną rutyną bez dymu może być niezwykle frustrująca. Uważamy, że zrezygnowanie z tego rytuału i unikanie tych wyzwalaczy palenia znacznie ułatwia radzenie sobie z tym.

Przypominanie sobie o tym, że jest to tylko przerwa a nie całkowite zaprzestanie palenia może również ułatwić całą sprawę. Zajęcie rąk i umysłu jest sposobem na powstrzymanie każdego nałogu, ale może to być bardziej skomplikowane, zwłaszcza jeśli palisz z powodów medycznych.

Kilka wskazówek

Ci, którzy używają marihuany do celów leczniczych, mają wiele różnych możliwości ograniczenia marihuany przy jednoczesnym zachowaniu jakości życia. Różne nalewki, kremy, a nawet plastry z konopi indyjskich mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem mięśni lub nerwów. Spożywanie olejków lub artykułów spożywczych to kolejny sposób na walkę z bólem. Spożywanie marihuany jest dla niektórych zupełnie innym doświadczeniem niż palenie.

Niektórzy palacze po prostu nie zażywają haju, jedząc produkty ziołowe w jakiejkolwiek formie lub dawce. Wiele firm posiada odmiany, które zawierają niewiele lub wcale nie zawierają THC, ale mają CBD, które może pomóc w bólu, ale nie powoduje „haju”.

Każdy najlepiej zna swoje ciało, czasami nie trzeba żadnych specjalnych metod, i wystarczy po prostu zrobienie sobie przerwy. Wielu z nas użytkowników medycyny decyduje się na palenie, ponieważ nie chcemy używać sztucznych środków przeciwbólowych ani narkotyków. Rzucenie palenia tylko po to, by wpaść w inny system uśmierzania bólu, nigdy nie jest niczyim celem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.