Łączenie Marihuany z Kawą 

Co tak naprawdę się dzieje, gdy rano połączysz marihuanę i kawę?

Co dzieje się w twoim ciele, gdy pijesz kawę i palisz trawkę?

Marihuana i kawa: dla wielu palaczy to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia.

Zapal, a następnie wypij filiżankę dobrej kawy. Kiedy każdy z nich jest spożywany we właściwych ilościach, ta kombinacja może wywołać pyszny stan, w którym zarówno ciało, jak i umysł są naenergetyzowane, ale także zrelaksowane. W końcu kofeina daje ci energię, podczas gdy marihuana cię uspokaja.

W badaniu z 2016 roku naukowcy odkryli, że zarówno konopie indyjskie, jak i kofeina zwiększają poziom dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za uszczęśliwianie. Nic więc dziwnego, że ludzie rzeczywiście zgłaszają uczucie euforii po porannej sesji palenia; co ciekawe, naukowcy zauważyli, że efekty te są jeszcze większe, gdy połączy się zarówno substancję, jak i roślinę.

Przeprowadzono wiele innych badań, które dokładniej przyglądały się temu, co dzieje się, gdy ludzie mieszają konopie z kawą. Najnowsze badanie, opublikowane w zeszłym roku i opublikowane w Journal of Internal Medicine, ujawniło, że nasz metabolizm ma wiele wspólnego ze skutkami marihuany i kawy. W szczególności odkryli, że spożywanie większej ilości kawy powoduje zmniejszenie metabolitów we krwi w naszym układzie endokannabinoidowym (ECS). Jak wiemy, ECS odgrywa ważną rolę w regulowaniu wielu procesów zachodzących w organizmie, takich jak sen, apetyt, nastrój i inne.

Badanie odbyło się w ciągu trzech miesięcy, z udziałem 47 badanych w Finlandii, których poproszono o powstrzymanie się od kawy przez miesiąc, wypicie 4 filiżanek dziennie przez drugi miesiąc, a następnie 8 filiżanek dziennie przez trzeci miesiąc. Naukowcy wykorzystali zaawansowane narzędzia do profilowania, aby rejestrować dane z 800 metabolitów pobranych z próbek krwi badanych. Odkrycia ujawniły, że spożycie kawy miało wpływ na 115 metabolitów; niektóre z nich już znamy, podczas gdy inne były nowymi odkryciami.

„Są to zupełnie nowe ścieżki, dzięki którym kawa może wpływać na zdrowie” — wyjaśnia główna autorka, Marilyn Cornelis. „Teraz chcemy sięgnąć głębiej i zbadać, jak te zmiany wpływają na organizm”. Jednym z głównych odkryć było to, że gwałtowny wzrost spożycia kofeiny, zwłaszcza gdy uczestnicy pili 8 filiżanek dziennie, obniżył ilość neuroprzekaźników docierających do układu endokannabinoidowego, prowadząc do odwrotnego efektu niż podczas palenia marihuany: więcej neuroprzekaźników dotrzeć do ECS.

Mówiąc prościej, kiedy spożywamy więcej kawy, a neuroprzekaźniki układu endokannabinoidowego ulegają zmniejszeniu, znacznie mniej z nich trafia do ECS. A ponieważ system endokannabinoidowy jest odpowiedzialny za promowanie homeostazy w organizmie, zwłaszcza gdy cierpisz na chorobę lub chorobę.

Cornelis dodaje, że ponieważ szlak metaboliczny endokannabinoidów pomaga nam radzić sobie ze stresem, a poziom endokannabinoidów może znacznie spaść, gdy jesteśmy pod wpływem przewlekłego stresu, to samo dzieje się, gdy codziennie spożywamy zbyt dużo kofeiny. „Zwiększone spożycie kawy w ciągu dwóch miesięcy trwania badania mogło wytworzyć wystarczający stres, aby wywołać spadek metabolitów w tym systemie” – mówi. „Może to być adaptacja naszego ciała, aby spróbować przywrócić poziom stresu do równowagi”.

Ponieważ system endokannabinoidowy wpływa również między innymi na nasze funkcje poznawcze, odporność, energię i metabolizm glukozy, spożywanie zbyt dużej ilości kawy może nie dać nam uzdrawiających korzyści, których potrzebujemy od konopi. „Ścieżki endokannabinoidowe mogą wpływać na zachowania żywieniowe”, wyjaśnia Cornelis, „klasycznym przypadkiem jest związek między używaniem konopi indyjskich a przekąskami”.

Jednak wiele pozostaje do nauczenia się o tym, jak połączenie kawy i marihuany wpływa na nasz haj. „Nie wiadomo, czy podwyższony poziom kannabinoidów pochodzenia roślinnego (wynikający z używania konopi indyjskich) kompensuje niższy poziom endokannabinoidów wytwarzanych przez organizm naturalnie (w odpowiedzi na kawę), czy odwrotnie, ale można sobie wyobrazić, że może to wpłynąć na działanie którejkolwiek substancji /napoje”, mówi Cornelis ZME Science. „Kawa jest bardzo popularnym napojem i jest bardzo prawdopodobne, że użytkownicy konopi są również konsumentami kawy”.

Innym interesującym odkryciem z badania jest to, że picie kawy zwiększa obecność metabolitów znajdujących się w układzie androsteroidowym, co oznacza, że ​​metabolity pomagają wyeliminować sterydy – jest to pomocne, ponieważ istnieje potencjał zapobiegania chorobom, w tym rakowi.

„Wydaje się, że co miesiąc słyszymy o badaniu łączącym kawę z jakąś chorobą lub stanem”, mówi Cornelis ZME Science. „W większości, jeśli nie we wszystkich przypadkach, to wszystko, co wiemy. Często nie wiadomo, czy jest to przyczyna, czy też wpływ kawy na chorobę. Najnowsze badania dostarczają wglądu w te ostatnie, a tym samym popychają badania nad kawą do przodu”.

Czy istnieje ryzyko związane z używaniem kawy i konopi?

Nie są znane przypadki, w których ta kombinacja byłaby szkodliwa lub śmiertelna. Ale tak jak w przypadku każdej substancji, w tym kofeiny, istnieją granice, których należy przestrzegać.

Pamiętaj, że każdy reaguje inaczej nie tylko na konopie, ale także na kawę, więc jeśli po raz pierwszy łączysz je ze sobą rano, może to wywołać niespotykany haj.

Jeśli chcesz zobaczyć, o co tyle zamieszania – dlaczego ludzie uwielbiają palić marihuanę rano w towarzystwie swojej kawy, oto kilka pomocnych wskazówek:

Zacznij od małej dawki: dotyczy to zarówno kofeiny, jak i konopi. Spożywaj mniej, gdy mieszasz oba po raz pierwszy.

Rób to powoli: Daj swojemu ciału trochę czasu na dostosowanie się do działania marihuany i kofeiny, zanim zdecydujesz się zwiększyć spożycie któregokolwiek z nich.

Obserwuj: Zwróć uwagę na to, jak bardzo każdy z nich sprawia, że się czujesz; prowadź dziennik, jeśli zamierzasz eksperymentować.

Chociaż nie ma żadnych skutków ubocznych związanych ze spożywaniem marihuany, kofeina jest znanym środkiem pobudzającym i wykazano, że powoduje wzrost ciśnienia krwi i szybkie tętno u niektórych osób. Nie spożywaj dużych ilości kofeiny, nawet gdy eksperymentujesz. Zawsze ważne jest, aby słuchać zarówno umysłu, jak i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.