Czy Konsumenci Cannabis Są Zdrowsi?

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego życia lub zdegustowany swoim ciałem i poziomem sprawności, istnieje pewien sekret, o którym powinieneś wiedzieć: marihuana może to wszystko zmienić. Okej, spożywanie marihuany nie wpłynie na twoje konto bankowe, nie poprawi twojego życia i nie zadziała jak pigułka odchudzająca i maszyna do ćwiczeń zwinięta w jointa, ale pomoże ci w inny sposób.

W rzeczywistości, zgodnie z ostatnimi badaniami, konsumenci konopi często odnoszą większe sukcesy, są zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji i prowadzą styl życia, który utrzymuje szczupłą talię i niski poziom BMI.

Jeśli jesteś zdezorientowany, to w porządku. Przez wiele dziesięcioleci opinia publiczna była przyzwyczajona do wiary, że ludzie, którzy spożywają konopie indyjskie, są leniwi. Przyjrzyjmy się temu twierdzeniu nieco dokładniej. Przyjrzyjmy się tym twierdzeniom nieco dokładniej, aby sprawdzić, czy konsumenci konopi naprawdę są zdrowsi i szczęśliwsi!

Przełamywanie stereotypów dotyczących konopi

Znasz z pewnością te przekonania: palacze marihuany to niekształtni nastolatkowie, którzy palą jointy w piwnicy, grają w gry wideo i zamawiają pizzę. To obraz, który od dziesięcioleci jest wbijany w zachodni duch czasu. Chodzi o to, że ludzie, którzy spożywają marihuanę, są leniwi, z nadwagą i mało ambitni – co po prostu nie jest prawdą!

Jasne, jest część populacji, która niestety wzmacnia ten pogląd. Rzeczywistość nie mogła być jednak dalsza od tego błędnego scharakteryzowania stylu życia współczesnego konsumenta konopi. Dzisiejsi konsumenci marihuany są często troskliwi, świadomi siebie i prowadzą różne style życia. Dla wielu ten styl życia jest zdrowy, szczęśliwy i nastawiony na przyszłość.

Jednym z najważniejszych czynników, które powstrzymują ludzi przed prowadzeniem zdrowego stylu życia, jest brak wiary w siebie. Osoby te boją się chodzić na siłownię i źle ćwiczyć. Boją się kontuzji podczas uprawiania sportu, którego nie znają. Martwią się o samokontrolę i zdolność do przetrwania trudności związanych z utrzymaniem zdrowego stylu życia. Te lęki i zmartwienia powstrzymują ludzi przed osiągnięciem celów związanych ze zdrowym stylem życia. W ten sposób siedzą w domu, jedzą niezdrowe jedzenie oraz spędzają życie online. Jak wspomnieliśmy wcześniej, od dawna jest to przekonanie, że tak właśnie konsumenci cannabis spędzają swoje życie.

Jednak wręcz przeciwnie, marihuana obniża poziom lęku i pomaga wielu osobom przezwyciężyć strach, dając im możliwość pewnego osiągnięcia celów związanych ze stylem życia.

Pomimo piętna lenistwa, które kryje się za tym, marihuana działa jak świetny motywator dla wielu osób. Uwalnia ich od wszelkich niepokojów, jakie odczuwają przed pójściem na siłownię, łagodzi napięcie mięśni przed treningiem z ciężarami i pozwala skupić się na zadaniu, jednocześnie wkładając cały wysiłek w ćwiczenia. Przy takim poziomie relaksu i skupienia wiele osób zgłasza lepsze przyrosty i zdrowsze ciało dzięki stosowaniu marihuany podczas i po ćwiczeniach. Marihuana okazała się nawet pomocna w diecie.

Jeśli nadal kwestionujesz wiarygodność używania konopi w połączeniu z ćwiczeniami i zdrowym stylem życia, powinieneś porozmawiać z Arnoldem Schwarzeneggerem. Kiedy Piers Morgan zapytał go, co myśli o marihuanie, odpowiedział: „To nie jest narkotyk. To roślina.”

Terminator przyznał się do palenia marihuany w przeszłości. Używał jej nie tylko do rozluźnienia ciała i umysłu po długim treningu, ale także do zwiększenia apetytu, aby zmaksymalizować swoje przyrosty.

Wpływ marihuany na sportowców i ich wyniki

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wielu profesjonalnych sportowców używa marihuany podczas zawodów, aby zwiększyć swoją koncentrację oraz wydajność. Używają jej również po zawodach, do lepszej regeneracji ciała.

W przypadku Avery Collins, cannabis usuwa stres związany z ultramaratonami. Dla Nate’a Diaza utrzymuje go w skupieniu i zdrowiu podczas walk. Michael Phelps, najbardziej utytułowany sportowiec olimpijski wszechczasów, także używa marihuany.

W obszernym badaniu przeprowadzonym przez BDS Analytics autorzy stwierdzili, że ludzie, którzy spożywają konopie indyjskie, zarabiają więcej pieniędzy, są bardziej zadowoleni ze swojego życia i spędzają więcej czasu na aktywności na świeżym powietrzu w porównaniu z ich niekonsumpcyjnymi odpowiednikami.

Według badań konsumenci konopi są znacznie szczęśliwsi niż osoby niebędące konsumentami.
Wreszcie, obalając stereotyp leniwego palanta, 57% kalifornijskich konsumentów marihuany przyznało, że spędza czas na aktywnościach fizycznych. W przypadku osób niebędących konsumentami, liczba ta wynosiła zaledwie 26 procent.

Oznacza to, że „leniwy palacz marihuany” jest ponad dwukrotnie bardziej skłonny do korzystania z zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu niż ktoś, kto nie spożywa marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.