Porady Dotyczące Uprawy Marihuany

Ze względu na to, że coraz więcej krajów na świecie legalizuje marihuanę, popularność jej uprawy w domu wzrosła i wiele osób chce wiedzieć, jak robić to samodzielnie. Uprawa marihuany przebiega podobnie do uprawy innych roślin. Potrzebujesz jednak cierpliwości, ponieważ zakończenie cyklu wegetacyjnego zajmuje trochę czasu i musisz spełnić pewne potrzeby, aby zapewnić roślinom rozwój. Marihuana jest łatwa w uprawie, ale trudna w uprawie bez odrobiny wiedzy.

Zrozumienie płci roślin

Zanim zaczniesz uprawiać konopie indyjskie, powinieneś posiadać przyzwoitą wiedzę na temat wzrostu i rozmnażania roślin. Na przykład istnieją żeńskie rośliny konopi indyjskich i męskie rośliny konopi indyjskich, a także rośliny, które są jednym i drugim.

Jeśli uprawiasz marihuanę do celów leczniczych lub rekreacyjnych (w zależności od przepisów obowiązujących w Twoim kraju) potrzebujesz tylko roślin żeńskich. Samice wytwarzają skupiska małych kwiatów zwanych pąkami, w których występuje największe stężenie kannabinoidów, takich jak THC i CBD.

Rośliny męskie nie są zdolne do wytwarzania pąków, co czyni je niepożądanymi w większości zastosowań. Jeśli jednak chcesz uprawiać własne nasiona, aby wyhodować więcej roślin, potrzebujesz samca, który zapyli roślinę żeńską, aby wydała nasiona. Jeśli nie zamierzasz używać nasion, nie chcesz ich w swojej uprawie. Samice wytwarzają większe, grubsze pąki, nie zawierające żadnych nasion.

Musisz usunąć samce ze środowiska uprawy, gdy tylko odkryjesz płeć rośliny, aby zapobiec zapyleniu. Rośliny marihuany zwykle zaczynają pokazywać swoją płeć wraz z przedkwitnięciem po około czterech do sześciu tygodniach, jeśli rosną z nasion.

Rośliny marihuany mogą być również hermafrodytami lub hermiami, co oznacza, że mają zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe. Podobnie jak roślin męskich, nie chcesz ich w swojej uprawie i powinieneś je natychmiast usunąć. Rośliny żeńskie mogą stać się hermiami z powodu stresu, wahań temperatury, wycieku światła, gdy powinno być ciemno, niedoborów składników odżywczych lub po prostu złej genetyki.

Jak uprawiać marihuanę?

Powinieneś wiedzieć, jak uprawiać marihuanę z nasion i sadzonek. Obydwa sposoby działają, ale możesz preferować jeden zamiast drugiego. Nasiona marihuany mogą kiełkować w ciągu 24 godzin lub nawet dwóch tygodni, w zależności od odmiany, natomiast sadzonki mogą potrzebować od jednego do dwóch tygodni, aby zakorzenić się.

Regularne nasiona marihuany mogą wytwarzać rośliny męskie lub żeńskie i są najtańsze w zakupie lub nasiona feminizowane, które z pewnością będą żeńskie, ale kosztują więcej. Istnieją również fotoperiodyczne nasiona marihuany, które wymagają określonej ilości światła i ciemności, oraz nasiona automatycznie kwitnące, które nie mają wymagań świetlnych.

Kupowanie nasion wiąże się z dodatkowymi kosztami w Twojej uprawie. Jeśli utrzymasz roślinę mateczną, możesz bezpłatnie pobrać wiele sadzonek z tej samej rośliny. Nazywa się to klonowaniem i stanowi świetną opcję, jeśli masz zdrową roślinę o określonych cechach, które lubisz.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz marihuanę z nasion, czy z sadzonek, musisz znaleźć odpowiednie podłoże uprawowe. Dwie podstawowe opcje to gleba i hydroponika. Chociaż hydroponika oferuje jeden z najbardziej produktywnych sposobów uprawy marihuany, jest ona znacznie bardziej skomplikowana niż uprawa w glebie i znacznie droższa w konfiguracji i obsłudze.

Najlepsza gleba do uprawy marihuany zapewnia idealną równowagę materii organicznej i nieorganicznej oraz puste przestrzenie, w których może przepływać powietrze i woda. Napowietrzanie jest niezbędne do utrzymania zdrowych korzeni rośliny marihuany. Podczas uprawy marihuany w glebie w pomieszczeniach należy dodać materiały takie jak kokos, perlit lub wermikulit, aby zapobiec zagęszczeniu gleby i zapewnić przestrzeń dla rozwoju korzeni pomiędzy stałymi cząsteczkami gleby.

Podlewanie roślin konopi indyjskich

Jak wszystkie rośliny, rośliny marihuany potrzebują wody do życia i wzrostu. Chociaż woda z kranu jest ogólnie w porządku, jakość wody różni się znacznie w zależności od lokalizacji. Istotny jest także poziom pH wody. Większość roślin marihuany preferuje poziom pH pomiędzy 6 a 7, więc woda z kranu może wymagać dostosowania.

Chociaż rośliny zazwyczaj wykorzystują minerały zwykle występujące w wodzie z kranu, takie jak wapń, miedź, żelazo i magnez, twarda woda nie jest zalecana do podlewania roślin lub klonów. Można również użyć wody filtrowanej, takiej jak woda z kranu, przepuszczana przez system odwróconej osmozy (RO), który usuwa wszystkie minerały. Jednak dostosowanie pH w wodzie RO jest czasami trudniejsze.

Bez względu na rodzaj wody, której używasz, rośliny marihuany wymagają pewnych składników odżywczych na różnych etapach wzrostu. Podstawowe składniki odżywcze obejmują azot, fosfor i potas. Drugorzędne składniki odżywcze powinny składać się z magnezu, wapnia i siarki oraz minimalnych ilości mikroelementów, takich jak kobalt, miedź, bor, chlor, mangan, żelazo, molibden, krzem i cynk. Na szczęście można kupić zestawy nawozów zawierające odpowiednie składniki odżywcze na każdym etapie wzrostu.

Wybór świateł

Wiele osób automatycznie uważa, że uprawa na świeżym powietrzu jest najlepsza, ponieważ nie musisz tworzyć specjalnej przestrzeni w pomieszczeniu dla swoich roślin konopi indyjskich ani płacić za oświetlenie do uprawy marihuany i prąd do ich zasilania. Jednak uprawa na świeżym powietrzu wiąże się z wyjątkowymi wyzwaniami i wieloma zmiennymi, których nie można kontrolować, takich jak pogoda i szkodniki. Ogólnie rzecz biorąc, znacznie łatwiej jest kontrolować środowisko wewnętrzne. Ponadto uprawa marihuany w pomieszczeniach zamkniętych pozwala na uprawę przez cały rok na obszarach o mroźnych zimach i zapewnia większą prywatność i bezpieczeństwo.

Jeśli uprawiasz marihuanę w pomieszczeniu, musisz znaleźć odpowiednie oświetlenie, aby stworzyć ciepłe, jasne środowisko imitujące słońce. Żarówki nie są zalecane do uprawy marihuany. Do najczęściej stosowanych lamp do uprawy marihuany należą:

• Kompaktowe świetlówki (CFL) są najtańsze, zużywają mniej prądu, mają odpowiednie widmo światła i wytwarzają mniej ciepła.
• Lampy HID wytwarzają dużo ciepła i zwykle zawierają reflektor i statecznik z żarówkami metalohalogenkowymi do fazy wegetatywnej i wysokoprężnymi żarówkami sodowymi do kwitnienia.
• Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne, ponieważ panel świetlny zapewnia pełne spektrum światła potrzebne roślinom przez cały cykl wegetacyjny. Dają wyższą wydajność przy niewielkiej ilości ciepła i hałasu, ale są kosztowne w konfiguracji.

Oświetlenie do uprawy marihuany powinno działać przez odpowiednią liczbę godzin, w zależności od tego, na jakim etapie procesu uprawy się znajdujesz. Na przykład fotoperiodyczne rośliny marihuany potrzebują 18 godzin światła w fazie wegetatywnej, podczas gdy potrzebują tylko 12 godzin światła w czasie kwitnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.