Czy Można Mrozić Marihuanę?

Społeczność cannabis jest ogólnie dość wyluzowanym miejscem, ale jak na ironię, obecnie toczy się bardzo gorąca debata na temat tego, czy zamrażanie marihuany jest dobrym pomysłem.

Czy można mrozić marihuanę?

Podstawową ideą zamrażania jest to, że zimne i ciemne środowisko jest dokładnym przeciwieństwem tego, czego bakterie potrzebują do rozwoju, a zatem poprzez ograniczenie (choć nie zabicie) aktywności bakterii, żywność może być dłużej zdatna do spożycia. Zasadniczo w zamrażarce można umieścić dowolny rodzaj żywności. W praktyce niektóre rodzaje żywności są znacznie bardziej przyjazne dla zamrażarki niż inne. Zasadniczo wszystko, co ma solidną konsystencję i dużą ilość naturalnej wilgoci, prawdopodobnie dobrze zamarznie. Wszystko, co jest delikatniejsze i/lub suche, będzie prawdopodobnie trudniejsze do przechowywania w zamrażarce. Należy również pamiętać, że za każdym razem, gdy powietrze wchodzi w kontakt z zamrożoną żywnością, może spowodować wysuszenie zwane „oparzeniem zamrażalniczym”, dlatego tak ważne są hermetyczne opakowania.

Pąki marihuany zawierają około 70% wody, a liście około 80% wody, co oznacza, że w swoim naturalnym stanie oba teoretycznie nadają się do zamrożenia. Konserwacja z definicji wysusza marihuanę i sprawia, że mniej nadaje się do zamrażania, więc jeśli planujesz zamrozić marihuanę, najlepiej pozostawić ją nieutwardzoną. W przeciwieństwie do przechowywania marihuany poza zamrażarką, zaleca się używanie plastikowych pojemników właśnie dlatego, że są one całkowicie szczelne i w ten sposób chronią przed poparzeniem przez zamrażanie (a także zatrzymują zapach marihuany).

Czy mrożenie marihuany ma wpływ na jej jakość?

To kluczowe pytanie i najprościej mówiąc, odpowiedź jest taka, że to zależy. Jednym z głównych problemów związanych z zamrażaniem konopi jest to, że utrudnia to proces dekarboksylacji. Dekarboksylacja to proces, w wyniku którego niepsychoaktywny THC-A przekształca się w psychoaktywny THC. Dlatego też, jeśli używasz konopi indyjskich do leczenia problemów emocjonalnych, takich jak depresja, jest to poważny problem. Jeśli z drugiej strony bardziej interesuje Cię CBD lub aktywnie chcesz ujarzmić silną odmianę, która w przeciwnym razie sprawia Ci przyjemność, zamrożenie może być pozytywne.

Innym problemem związanym z zamrażaniem marihuany jest to, że powoduje, że trichomy stają się kruche i bardziej podatne na zerwanie. Biorąc pod uwagę, że w trichomach znajduje się większość korzystnych kannabinoidów, może to być poważny problem dla wszystkich użytkowników konopi indyjskich i często jest to pojedynczy, najważniejszy powód, dla którego ludzie nie zalecają zamrażania marihuany. Może to powodować odrywanie się włosków, więc jedynym prawdziwym sposobem ochrony przed tym jest bardzo ostrożne zapakowanie pąków. Zasadniczo, powinieneś podzielić marihuanę na porcję i umieścić każdą porcję osobno a pojemniku, a następnie włożyć poszczególne porcje do głównego pojemnika.

Kolejną wadą zamrażania marihuany jest to, że może to mieć wpływ na smak. Ponownie decyzja, czy jest to dla Ciebie problem, zależy od osobistych preferencji. Zasadniczo zamieniasz odrobinę smaku na wygodę długoterminowego przechowywania. Ostatnią wadą zamrażania marihuany jest to, że zamrażarki są zasilane energią elektryczną, co oznacza, że jeśli prąd zostanie wyłączony, zamrażarki również. Zamrażarki w rzeczywistości wytrzymują krótkie przerwy w dostawie prądu znacznie lepiej niż lodówki, szczególnie jeśli są pełne (zapewniając lepszą izolację), jednak jeśli zasilanie zostanie wyłączone na dłuższy czas, prawdopodobnie będziesz musiał się pożegnać ze swoimi pąkami.

Jak należy przechowywać marihuanę? Alternatywy dla zamrażania.

• Używanie humidorów do cygar jest ogólnie złym pomysłem, ponieważ z definicji są one przeznaczone do konserwowania tytoniu, a idealne warunki do konserwowania tytoniu różnią się od idealnych warunków do konserwowania konopi indyjskich. Jednakże CVault, jak sama nazwa wskazuje, jest tego samego rodzaju pomysłem, ale przeznaczonym raczej do marihuany niż do tytoniu. Występują w różnych rozmiarach, a nawet te większe są w bardzo przystępnych cenach.
• Kolejny produkt, który został zaprojektowany do działania na tych samych zasadach co humidor, ale zoptymalizowany do przechowywania marihuany – cannador. est to bardzo eleganckie rozwiązanie, które można łatwo wystawić na wystawę, zapewniając wygodny dostęp. Co ważniejsze, Cannador został zaprojektowany w taki sposób, że możliwe jest przechowywanie różnych odmian w oddzielnych przegródkach, tak aby zachowały swój indywidualny profil smakowy. Cannador jest znacznie droższy od CVaulta, jednak z całą pewnością można go zaliczyć do zakupu inwestycyjnego.
• Słoiki są niedrogie i bardzo skuteczne, pozwalając zachować świeżość marihuany aż do 18 miesięcy. Powodem, dla którego ważne jest używanie szklanych słoików, jest to, że mają one ładunek neutralny, dzięki czemu chronią Twoją marihuanę, nie zanieczyszczając jej. Zostaw trochę miejsca pomiędzy pąkami a górną częścią słoika, aby uwięziony tlen umożliwił marihuanie dalsze utwardzanie, nie przepuszczając wilgoci, a tym samym zwiększając wilgotność. Następnie zamknij próżniowo wieczko aby zabezpieczyć swoje cenne konopie przed wszelkimi uszkodzeniami zewnętrznymi, z wyjątkiem światła. Jeśli przechowujesz różne odmiany, pamiętaj, aby trzymać je w oddzielnych słoikach i oznaczyć każdy słoik, aby później wiedzieć, który jest który. Następnie umieść słoiki w chłodnym (nie zimnym) ciemnym miejscu. Absolutnie kluczowa jest ochrona marihuany przed światłem, ponieważ uważa się, że jest to najważniejszy pojedynczy czynnik powodujący degradację konopi indyjskich, a dokładniej korzystnych kannabinoidów.

Podsumowanie

Ostatnia kwestia – cokolwiek zdecydujesz o zamrożeniu zioła, nigdy, przenigdy nie próbuj przechowywać go w lodówce, chyba że możesz cały czas trzymać drzwi zamknięte. W standardowej domowej lodówce ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi powoduje wahania temperatury i generalnie powoduje zmianę poziomu oświetlenia, dokładnie odwrotnie do tego, czego oczekujesz podczas przechowywania marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.