Jaka jest różnica pomiędzy haszem a trawką?

medical-marijuana-have-to-be-legal

Zapoczątkowany w Arabii Saudyjskiej wieki temu, a dziś związany bardziej z Europą niż Ameryką Północną, haszysz jest skoncentrowaną formą marihuany, jest rzadszy, a jak niektórzy uważają bardziej wyrafinowany – koniak „trawkowej” brandy. Ta wielowiekowa substancja jest właściwie skoncentrowaną postacią konopi, która bogata jest w kannabinoidy (zwykle tetrahydrokanabinol – THC).

Hasz jest, mniej lub bardziej, skoncentrowaną formą marihuany. Ale co to oznacza? I czym różni się hasz od trawki, marihuany?

Marihuana jest formą konopi, którą zazwyczaj się pali dla jej psychotropowych właściwości oddziaływających na układ nerwowy człowieka.

Marihuana jest wytwarzana z trichomów (wytworów epidermy u roślin, czyli gruczołów wydzielających u roślin różne substancje) lub liści i kwitnących wierzchołków rośliny konopi indyjskiej. Te kwiaty, liście i pąki są najbogatszą w kannabinoidy (zwłaszcza THC) częścią rośliny konopi.

Tak więc, przy produkcji marihuany, wcześniej wspomniane trichomy zbiera się i suszy przed paleniem (lub zjedzeniem, albo jakąkolwiek formą zażycia). Ale wyobraź sobie, że te części konopi indyjskich bogate w kannabinoidy, liście, pąki, a zwłaszcza kwiaty, zamiast być wykorzystane jako marihuana, za pomocą różnych metod, takich jak przesiewanie, sprężanie, podgrzewanie i uszczelnianie, skoncentrowane w nową substancję, która zawiera dużo wyższy poziom THC (a jak wynika, oferuje to konsumentowi tej substancji dużo bardziej intensywne i żywe doświadczenia).

To jest hasz, albo haszysz: często szara bryła lub pasta, z której jak to tylko możliwe, została wyeliminowana roślina konopi. Ledwie można rozpoznać, że pochodzi z tego samego materiału co marihuana.

Marihuana zawiera zwykle maksymalnie 25% do 30% THC, a zawartość THC w haszyszu zazwyczaj waha się od 20% do nawet 60%.

Oczywiście to, ile dokładnie THC znajdziemy w każdej uncji będzie się różnić, w zależności od wielu czynników – w tym, metodzie pozyskiwania.

Znasz haszysz – a być może próbowałeś go już legalnie w Amsterdamie lub Azji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Jaka jest różnica pomiędzy haszem a trawką?”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.