Rzeczy, które mają wpływ na przetwarzanie THC w organizmie

Na przetwarzanie THC mogą mieć wpływ takie rzeczy jak ciało, zdrowie wątroby, ilość THC którą palisz.
Poniżej możesz zobaczyć, w jaki sposób mogą one wpływać na to jak przetwarzane jest THC w mózgu i ciele:

1. Wątroba

Wątroba jest głównym organem odtruwającym w organizmie i odpowiedzialna jest za usuwanie związków takich jak THC. Dzięki bardzo rozwiniętej wątrobie niektórzy ludzie nie są w stanie w pełni doświadczać efektów związanych z produktami spożywczymi, które zawierają marihuanę.

2. Masa ciała

THC jest przechowywane w tłuszczu. Badania sugerują, że ćwiczenia i spalanie tłuszczu może uwalniać THC z powrotem do krwiobiegu. Chociaż może to nie do końca odnosić się do koncentratów, które są wystarczająco duże, aby powodować psychoaktywne efekty, to z pewnością daje konceptowi „haju biegacza” zupełnie nowe znaczenie.
Im większe BMI, tym więcej THC może zostać uwolnione.

Długie okresy półtrwania i magazynowania THC są również powodem, dla którego konsumenci mogą otrzymywać pozytywny wynik testu antynarkotykowego na mocz nawet 30 dni po spożyciu marihuany. Chociaż okazjonalni konsumenci prawdopodobnie przejdą test po 10 – 14 dniach, to regularni konsumenci będą musieli wstrzymać się od cannabis na co najmniej 30 dni.

3. Tolerancja

Regularne spożywanie cannabis może również mieć wpływ na zmianę receptorów kannabinoidowych w mózgu. Gdy organizm przyzwyczai się do ciągłego dostępu do THC, receptory kannabinoidowe mogą obniżyć odbiór. „Tolerancja” odnosi się tutaj do opisania procesu zamknięcia receptorów i tego, iż są one mniej wrażliwe na THC i endokannabinoidy.

Tolerancja rozwija się u regularnych konsumentów wraz z upływem czasu. Tolerancja zmienia sposób przetwarzania THC w mózgu. Jednak nie musisz się martwić! Obniżenie dawki marihuany lub wstrzymanie się od niej całkowicie na pewien czas odwraca te skutki. Z pewnością pomoże to również odzyskać wrażliwość na psychoaktywne oraz terapeutyczne działanie cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.