Jak bezpieczna jest marihuana?

W przeciwieństwie do popularnych przekonań, marihuana jest rzeczywiście niezwykle bezpiecznym lekiem. Pomimo, że THC i inne kannabinoidy są podstawowymi, aktywnymi składnikami, nie ma badań, które sugerują, że są one śmiertelne. Inne substancje psychoaktywne (takie jak alkohol, aspiryna, opiaty, nikotyna i kofeina) powodują śmiertelne przedawkowanie, ale marihuana nigdy w całej historii nie spowodowała takiego efektu. W 1988 roku, sędzia administracyjny Drug Enforcement Agency, Francis Young napisał: „Marihuana w swojej naturalnej formie jest jedną z najbezpieczniejszych substancji terapeutycznie czynnych znanych ludzkości.”

Różne eksperymenty wykonywane na zwierzętach wykazały, że śmiertelna dawka cannabis musiałaby wynosić od 20 000 do 40 000 razy więcej niż regularna dawka (około 40 – 80 kilogramów marihuany). Nigdy w historii nie zarejestrowano żadnych zgonów w związku z przedawkowaniem marihuany.

Wrodzone bezpieczeństwo marihuany może być tłumaczone poprzez to, jak reaguje w organizmie. Ostatnio naukowcy odkryli, że aktywne składniki marihuany (kannabinoidy) działają na układ sygnalizacji w organizmie człowieka, znanym jako endogenny system kannabinoidów (lub endokannabinoidów). System ten posiada komórki receptorów w różnych miejscach w mózgu i ciele, ale komórki są praktycznie nieobecne w samym pniu mózgu. Pień mózgu steruje ważnymi funkcjami, takimi jak oddychanie i bicie serca, co zapewnia, że silne dawki marihuany nie zagrażają życiu.

Oczywiście, podobnie jak każdy inny lek czy narkotyk, marihuana może nadal mieć niekorzystne skutki, jeśli jest nadużywana lub źle wykorzystywana. W każdym razie ważne jest, aby każdy z nas miał dostęp do dokładnych informacji jej stosowania. Bez tych informacji prawdopodobnie nie będziemy świadomi jej potencjalnych korzyści, regularnych dawek lub sposobów jej pozyskiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.