5 wspaniałych rzeczy, które musisz wiedzieć o konopi

mozesz-byc-madry-i-palic

1. Nasiona konopi to pożywne źródło pokarmu.

Zamiast inwestować w GMO, firmy powinny inwestować w konopie. Roślina konopi oferuje niesamowite wartości odżywcze. Jest doskonałym źródłem białka i jest roślinnym źródłem wszystkich dziewięciu podstawowych aminokwasów. Białko konopi zawiera 65% globuliny edestyny, a także znaczne ilości albuminy. Co więcej, białko konopne posiada postać bardzo zbliżoną do tej opisanej w osoczu krwi. Zawiera ona także ważne kwasy tłuszczowe, witaminę E, wiele minerałów, ma doskonały stosunek (3:1) Omega 3 i Omega 6, co pomaga utrzymać równowagę kwasów tłuszczowych. Konopia jest wysoce strawna, w przeciwieństwie do soi, a dodatkowo może pomóc leczyć ludzi z zaburzeniami odporności.

2. Konopia szybko rośnie.

Aby konopie urosły do pełnej wielkości zajmuje około 3-4 miesiące, a te same akry drzew odrastają latami, zanim będą mogły być wykorzystane do tych samych rzeczy co rośliny konopi. Co ciekawe, nasze lasy są wycinane 3 razy szybciej niż mogą odrosnąć.

3. Konopie mogą być uprawiane bez pestycydów, herbicydów lub fungicydów.

Stosowanie tych środków agrochemicznych to istna epidemia. Samo stosowanie glifosatu wynosi ponad 383 mln funtów rocznie, a ta liczba stale rośnie. Uprawa konopi może pomóc przywrócić równowagę naturze poprzez zaprzestanie wykorzystywania tych trucizn.

4. Konopia to medycyna.

Uniwersytet medyczny w Virginii dostał dofinansowanie od Narodowego Instytutu Zdrowia na przeprowadzenie badań i znalezienie dowodów, że marihuana uszkadza system immunologiczny człowieka. Wyobraź sobie zdziwienie naukowców, gdy wynik okazał się odwrotny: Zamiast spowodowania śmierci myszy, której wszczepiono raka mózgu, marihuana znacznie spowolniła wzrost guzów.

5. Uprawianie konopi jest wciąż nielegalne.

Choć były pewne postępy w związku z ustawą o konopie przemysłowe, co pozwoliło niektórym stanom w USA na ograniczoną zdolność do uprawy, tak długo jak suszona roślina nie zawiera więcej niż 0.3% tetrahydrokannabinol, nadal przestępstwem federalnym jest jej uprawa. Na dodatek klasyfikowana jest jako „niebezpieczny” narkotyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.