Mity Dotyczące Medycznej Marihuany

rihanna-riri-za-legalizacja

Poniżej przedstawiamy kilka mitów dotyczących medycznej marihuany.

1. Żadna główna organizacja medyczna lub zdrowotna nie popiera dostępu do marihuany.

Liczne organizacje medyczne i zdrowotne – takie jak na przykład ANA, APHA, EFA – wspierają legalny dostęp certyfikowanych pacjentów do terapii za pomocą medycznej marihuany. Większość praktykujących lekarzy również. Według badania danych w tym roku przez WebMD / Medscape, prawie 70 procent lekarzy, w tym ponad 80 procent onkologów i hematologów, potwierdza terapeutyczne właściwości marihuany, a 56 procent zgadza się z tym, że powinna być opcja legalnej marihuany dla pacjentów.

2. Legalizacja medycznej marihuany związana jest ze wzrostem przestępczości.

Podsumowanie badania opublikowanego na początku tego roku w czasopiśmie naukowym mówi wręcz przeciwnie. Naukowcy śledzili wskaźniki przestępczości we wszystkich 50 stanach w USA w latach 1990-2006, w którym to czasie 11 stanów zalegalizowało dostęp do medycznej marihuany. Autorzy dokonali przeglądu danych FBI w celu ustalenia, czy istnieje jakiś związek między uchwaleniem legalizacji medycznej marihuany, a wskaźnikiem stanowej działalności przestępczej, w szczególności liczby odnotowanych przestępstw związanych z zabójstwami, gwałtami, napadami, napaściami, włamaniami, kradzieżami dóbr, kradzieżami samochodów. Badacze doszli do wniosku, że głównym odkryciem badania było to, że legalizacja medycznej marihuany nie przewiduje wyższych wskaźników przestępczości, ale wręcz przeciwnie – może być związana ze zmniejszeniem występowania zabójstw i napaści. Ustalenia te są sprzeczne z argumentami sugerującymi, że legalizacja marihuany do celów medycznych stwarza zagrożenie dla zdrowia publicznego w zakresie narażenia na przemoc i zbrodnie.

Podobnie, w 2012 roku rząd federalny zlecił badania, które wykazały, że ustanowienie certyfikowanych aptek z medyczną marihuaną nie jest związane z podwyższonymi wskaźnikami albo przestępstwami z użyciem przemocy lub przestępstwa własności. Badania stwierdziły, że nie zaobserwowano przekrojowego związku między medyczną marihuaną a gwałtownym wzrostem wskaźników przestępczości.

3. Palenie medycznej marihuany znacznie uszkadza płuca.

Według badań opublikowanych w 2012 roku, pacjenci narażeni na umiarkowany poziom dymu konopnego przez dłuższy czasu nie doświadczyli żadnego rodzaju znaczących szkód płucnych związanych z paleniem tytoniu.

Ponadto długotrwałe wdychanie dymu marihuany nie jest związane ze wzrostem przypadków nowotworów związanych z płucami. Według wyników największego badania klinicznie kontrolowanego, palenie marihuany nie jest związane ze zwiększoną częstością występowania raka płuc lub górnego przewodu pokarmowego, nawet wśród pacjentów, którzy zgłosili, że wypalili więcej niż 22.000 skrętów w życiu. Nie ma pozytywnego związku pomiędzy stosowaniem marihuany a rakiem płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.