Proste sposoby na dodanie nasion konopi do swojej diety

babeczki-jedzenie-zywnosc-z-marihuana-dieta-z-thc-luskane-nasiona-marihuany-konopi-konopia

Nasiona konopi są bogate w składniki odżywcze i bez trudu mogą być dodane do wielu przepisów.

Nasiona konopi są jednym z najbardziej zdrowych i pożywnych produktów żywnościowych dostępnych obecnie na rynku. Pomimo ścisłego związku z marihuaną, nasiona konopi stały się bardzo popularne jako forma zdrowej żywności w ostatnich latach.

Lista powodów do jedzenia nasion konopi jest ogromna, począwszy od przeciw-utleniających i przeciw-starzeniowych właściwości do zapobiegania chorobom serca i cukrzycy. Nasiona konopi zawierają również wszystkie 10 aminokwasów, co czyni je idealnym źródłem białka dla wegetarian jak i mięsożerców.

Nasiona konopi zazwyczaj można kupić już wyłuskane, małe i okrągłe. Gdy są spożywane na surowo, mają łagodny orzechowy smak, który jest miłym dodatkiem do niemal każdego dania.

1. Sałatki

Surowe nasiona konopi mogą stanowić wielki punkt odżywczy w każdej sałatce. Po prostu posyp kilkoma łyżkami nasion konopi swoją ulubioną sałatkę.

2. Koktajle

Innym sposobem, aby uzyskać korzyści z nasion konopi, jest wmieszanie je w koktajl. Wystarczy jedna łyżka nasion konopi, aby nie zmienić smaku koktajlu, a dodać mnóstwo wartości odżywczych.

Nasiona konopi mogą być samodzielnie mieszane i mielone z wodą, w celu uzyskania „mleka” z konopi.

3. Wypieki

Dodaj garść nasion konopi do pieczonego ciasta, czy czegokolwiek – babeczek, ciastek, pieczywa. Ze względu na ich naturalny smak, nasiona konopi można również stosować jako substytut w recepturach, które wymagają innych typów orzechów czy nasion.

4. Olej konopny

Olej z nasion konopi tłoczony na zimno zapewnia jeszcze większą wszechstronność dla tych, którzy chcą czerpać korzyści z konopi. Olej konopny można kupić w większości sklepów ze zdrową żywnością i uczynić z niego wspaniały dodatek do sałatek, sosów i dipów.

Należy uważać z dodawaniem oleju konopnego do ogrzania dania. Ze względu na niską stabilność tłuszczów nienasyconych w oleju konopnym, gotowanie na nim nie jest zalecane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.