Czy pielęgniarka będzie mogła zalecać stosowanie medycznej marihuany? Nowa propozycja służb zdrowia w Massachusetts!

Massachusetts Health Officials zaproponowało wniosek, który jeśli zostanie przyjęty, zezwoli pielęgniarkom zalecanie medycznej marihuany pacjentom cierpiącym na choroby, które kwalifikują się do terapii.
Obecnie działania te możliwe są tylko dla lekarzy.

Według Associated Press, proponowane zmiany zostały zaplanowane na wtorek w Bostonie oraz w czwartek w Holyoke.

Zgodnie z proponowanymi przepisami, pielęgniarki będą mogły zalecać medyczną marihuanę dorosłym pacjentom, tak samo jak lekarze; jednak nieletni pacjenci będą musieli nadal uzyskać rekomendację od lekarza.

Proponowane zmiany do państwowego programy medycznej marihuany przychodzą zaledwie kilka dni po tym, jak Question 4 weszło w życie, legalizując posiadanie, użytkowanie oraz prywatną uprawę cannabis dla osób powyżej 21 roku życia.

Choć marihuana została zalegalizowana w celach rekreacyjnych, nowa ustawa nie koliduje z prawem medycznej marihuany w stanie. Question 4 zalegalizowało detaliczne sklepy z marihuaną, ale medyczne przychodnie sprzedające cannabis nadal będą działać na równi ze sklepami.

Zgodnie z oczekiwaniami, rekreacyjne sklepy detaliczne miały zostać otwarte w styczniu, ale Charlie Baker kilka dni temu podpisał przepisy, które opóźniają otwarcie tych placówek o sześć miesięcy; ustawa została przyjęta przez ustawodawcę bez interwencji publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.