Kliniki medycznej marihuany wyrastają w Toronto

medyczna-marihuana-klinika-toronto-usa-klinika-medycznej-marihuany

W tym miesiącu, dwie kliniki specjalizujące się w przepisywaniu konopi indyjskich otworzyły swoje drzwi po raz pierwszy w największy mieście Kanady.

Klinika medycznej marihuany w Kanadzie, prowadzona przez dr Ryan Yermus, obchodziła swoje wielkie otwarcie w dniu 1 lipca. 72-letnia kobieta, szukająca ulgi od ciężkiej choroby zwyrodnieniowej stawów była jednym z pierwszych pacjentów.

„Wraz z nowymi regulacjami, myślałem, że okazją było stworzenie miejsca, które mogłoby obsługiwać pacjentów i pracować z nimi, aby pomóc im zdobyć marihuanę w sposób, który nie jest oceniany,” wyjaśnia doktor Yermus.

„Oraz, pracować z nimi w celu łagodzenia objawów, z którymi się zmagają i pomóc im poprawić jakość ich życia.”

Choć medyczna marihuana dostępna była za pośrednictwem Health Canada przez ponad dekadę, nowe przepisy wprowadzone w kwietniu sprawiły, że branża z domowej przeszła na dużą, komercyjną skalę.

Pod nowym programem MMPR rządu, lekarze muszą wziąć większą rolę w zezwoleniu na lek – odpowiedzialność, którą niektórzy uważają nie do zniesienia.
Dr Danial Schecter, który kieruje Medyczną Kliniką Kannabinoidową w Toronto, mówi, że inni lekarze „czekają z niepokojem” na otwarcie ich polecającej praktyki.

„Lekarze są ograniczeni pod względem leczenia niektórych chorób,” zauważa doktor Schecter, dodając, że konopie mogą zaoferować skuteczną alternatywę dla pacjentów, którzy nie reagują na standardowe metody leczenia.

Jego klinika, która ogłosiła otwarcie w dniu 14 lipca, przejmie lekarzy, którzy nie są zapoznani lub zaznajomieni z podpisaniem formularza dotyczącego medycznej marihuany.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy służyć i kształcić, lekarzy jak i pacjentów,” mówi doktor Schecter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.