Utah jest 22 stanem z legalną marihuaną

joint-palenie-marihuany-nasiona-marihuany-marycha-mj-joint-palenie-marihuana-thc

Zgodnie z projektem ustawy uchwalonej przez ustawodawcę państwa w czwartek, Utah jest o krok od stania się 22 stanem do legalizacji medycznej marihuany.

HB 105 zostało uchwalone przez Senat we wtorek w jednomyślnym głosowaniu 20-0 i zostało ostatecznie zatwierdzone przez Izbę w czwartek. Projekt ustawy został przekazany do podpisu gubernatora Gary Herbert.

Ustawa umożliwia pacjentom dostęp do odmian marihuany z niskim poziomem THC (<0.3%), ale wysokim poziomem CBD (>15%). Rodzice dzieci z epilepsją naciskali na ustawę w nadziei na dostęp do ekstraktów opartych na konopi, które jak już powszechnie wiadomo powstrzymują drgawki.

HB 105 pozwala jedynie na uprawianie marihuany do celów badawczych, więc pacjenci muszą zaopatrywać się w innych stanach, takich jak Kolorado.

Stanowe prawodawstwo odnosi się teraz do ustawy jako do „Prawa Charlee” w dedykacji dla 6-letniego dziecka Charlee Nelson, które mogłoby skorzystać z terapii konopnej, jeżeli ustawa przeszłaby wcześniej.

Rodzina Charlee i sama Charlee zostali zaproszeni do Senatu po głosowaniu we wtorek.

Jeżeli wniosek otrzyma podpis gubernatora, co jest bardziej niż prawdopodobne, pacjenci, którzy uzyskali polecenie od neurologa, będą mogli udać się do Departamentu Zdrowia w Utah o pozwolenie na sprowadzanie ekstraktów z konopi indyjskich.

Ponadto, Utah stanie się 22 stanem, w którym legalna jest marihuana do celów medycznych.

Podobne inicjatywy dotyczące konopi są również na granicy przejścia w stanach Kentucky i Georgia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.