Użytkownicy marihuany mają lepsze umiejętności poznawcze

marihuana-medyczna-marihuana-uprawa-medycznej-marihuany-uzywaj-najlepszych-nasion-marihuany-nasiona

Nowe badania przeprowadzone na studentach połączyły lepszą wydajność w niektórych zadaniach mózgu ze stosowaniem marihuany.

Pomimo powszechnego przekonania, nowe odkrycia zespołu University of Minnesota sugerują, że stosowanie marihuany w młodym wieku nie okazuje się szkodliwe dla funkcji poznawczych.

„Użytkownicy marihuany wykazali wysokie funkcjonowanie mózgu, porównywane IQ i relatywnie lepszą szybkość przetwarzania,” mówią badacze.

Badanie, opublikowane 12 sierpnia w czasopiśmie Clinical and Experimental Neuropsychology, uznało, że studenci, którzy stosowali marihuanę wypadali lepiej w testach szybkości przetwarzania i płynności słownej.

W badaniu porównano skuteczność 35 nie użytkowników z 35 użytkownikami marihuany, którzy zaczęli ją stosować przed ukończeniem 17 roku życia.

„Zastosowanie marihuany w tym przedziale wiekowym najsilniej zostało powiązane z zaburzeniami psychicznymi,” pisze zespół. Wszyscy uczestnicy byli studentami w wieku 18-20 i powiedziano im, aby powstrzymali się od stosowania jakichkolwiek substancji przez co najmniej 12 godzin przed badaniem.

Co ciekawe, obie grupy nie wykazały żadnych istotnych różnic w testach pamięci roboczej i uczenia się werbalnego. Jednak, w przeciwieństwie do ich lepszej wydajności w innych testach, użytkownicy marihuany wykazali nieco niższe wyniki w testach zmotywowania do podejmowania decyzji, zaangażowania i pamięci werbalnej.

Ogólnie rzecz biorąc, zespół stwierdza, że badanie dostarcza „kompleksowy profil poznawczy codziennych użytkowników marihuany.” Ale grupa ostrzega także, że wyniki sugerują kilka „dyskretnych zaburzeń” związanych ze stosowaniem marihuany.

Naukowcy twierdzą, że aby określić podstawowe czynniki należy przeprowadzić dalsze badania w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.