Cannabis nie jest lekarstwem

Szef DEA powiedział: Cannabis nie jest lekarstwem.

Pomimo wszelkich dowodów i badań, szef rządu DEA powiedział wczoraj, że marihuana nie jest lekarstwem.

Wczoraj, podczas przemówienia w Cleveland Clinic w Ohio, szef DEA Chuck Rosenberg bardzo wyraźnie przedstawił swoje stanowisko w sprawie cannabis, stwierdzając że marihuana nie jest lekarstwem.

„Jeśli palona marihuana okaże się pomóc komukolwiek to świetnie,” powiedział Rosenberg. „Będę ostatnią osobą, która stanie na przeszkodzie takiego leczenia…ale róbmy wszystko zgodnie z wytycznymi FDA i trzymajmy się tego.”

FDA wydało w przeszłości oświadczenie, że cannabis nie powinno być uważane za lekarstwo, i nie ma żadnych oznak, że mogą zmienić swoją pozycję w najbliższym czasie, bez względu na to, jak wiele dowodów będzie przemawiać na korzyść marihuany.
Szef DEA potwierdził jednak ostatnie badanie, które zostało opublikowane w New England Journal of Medicine, które wykazało, że CBD może pomóc w leczeniu dzieci z epilepsją.

Główny chirurg w stanie, Vivek Murthy, który służył pod rządami Obamy oraz Trumpa do końca kwietnia powiedział, że powinniśmy najpierw dokładnie zbadać korzyści wynikające ze stosowania marihuany.

„Czy powinniśmy zredukować ograniczenia administracyjne i inne przeszkody, aby zbadać marihuanę? Na 100 procent” – powiedział Murthy.
„Ale nie powinniśmy głosić polityki opartej na domysłach. Kiedy to robimy, narażamy tylko nasze społeczeństwo na ryzyko.”

Nie sądzimy, aby ktokolwiek tworzył zasady oparte na domysłach. Istnieje coraz więcej dowodów wskazujących na korzyści medyczne wynikające ze stosowania marihuany. DEA i FDA twierdzą, że musi być tych dowodów jeszcze więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.