Czy marihuana może leczyć kac alkoholowy?

Czy po długiej nocy picia alkoholu, marihuana może pomóc pozbyć się kaca?

Prawdopodobnie każdy był w takim momencie swojego życia – w nocy impreza na całego, a rano ogromny kac…
Biorąc pod uwagę ilość imprez sylwestrowych w całej Polsce, możemy sobie wyobrazić, że istnieje więcej niż kilka osób, które kolejnego dnia doświadczały tego stanu.
Będąc na kacu prawdopodobnie jesteś zdesperowany – weźmiesz wszystko, żeby tylko poczuć się lepiej, prawda? Objawy kaca alkoholowego to między innymi ból głowy, rozstrój żołądka, zmęczenie i różne inne, indywidualne objawy.

Większość nieprzyjemnych objawów doświadczanych podczas kaca spowodowanych jest przez dwa czynniki: moczopędny alkohol, który powoduje, że osoba pijąca staje się odwodniona, oraz toksyczne efekty alkoholu powodujące zatrucie wielu okładów w naszym organizmie.

Możesz sobie pomóc pośrednio poprzez to, co jesz. Kiedyś jeden z naszych przyjaciół podsumował to bardzo trafnie – „Nie da się wyleczyć kaca… kac zatrzyma się, gdy twój organizm pozbędzie się resztek alkoholu i zostanie nawodniony. Stosuję marihuanę przy kacu, bo zapobiega nudnościom i pozwala mi na picie wody (którą zazwyczaj zwracam z powrotem) i na zostanie jedzenia w żołądku. Nie jest bezpośrednim lekarstwem, ale na pewno pomaga.”

Znaleźliśmy jedną stronę internetową o nazwie thedrunkpirate.com (pijany pirat). Pijany Pirat wypowiedział się na temat marihuany oraz kaca alkoholowego – „Z bólem głowy mogę sobie poradzić sam. Jednak to, co zabija mnie podczas kaca to nudności. W przypadku, jeżeli tego nie wiesz – cannabis przepisywany jest pacjentom chorującym na raka, jako lekarstwo na mdłości. Jednak ostrzegam, wystarczy kilka buchów, nie upalaj się. Haj na kacu nie jest zabawny.”

Dla nas największą korzyścią palenia marihuany po długiej nocy picia alkoholu jest to, że wywołuje ona większą tolerancję objawów kaca.
Palenie marihuany sprawi, że poczujesz się po prostu lepiej.

Jedną z rzeczy, które warto zapamiętać jest to, że alkohol to dosłownie trucizna, więc normalnym jest, że nie będziecie czuli się dobrze, kiedy spożyjecie go zbyt dużo. Warto też porównać sobie to doświadczenie z paleniem marihuany, gdzie kac jest mniej prawdopodobny. Osobiście nigdy nie słyszeliśmy o „kacu po marihuanie”, ani też sami go nie doświadczyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.