Czy babcia pali więcej marihuany niż ty?

Firmy farmaceutyczne utrzymują się od dawna z kieszeni starszych obywateli – i to powinno się zmienić. Seniorzy stosują więcej leków niż jakakolwiek inna grupa wiekowa i często muszą przyjmować kombinację wielu leków, co powoduje złe interakcje lub przedawkowanie, a nawet przyjmowanie kolejnych leków w celu przeciwdziałania niektórym negatywnym skutkom pozostałych leków. Nie mówiąc już o tym, jak złe są leki dla zdrowia wątroby, układu pokarmowego i mózgu. Wiele leków powoduje także senność i letarg. Na szczęście, coraz większy odsetek starszej populacji, wchodzi w przemysł cannabis, widząc w marihuanie skuteczne lekarstwo.

Nic dziwnego, że coraz więcej starszych osób idzie w tym kierunku.

Niestety, seniorzy którzy korzystają z medycznej marihuany, często nie wypowiadają głośno swojego zdania na ich temat, ale mamy nadzieję że to się zmieni.

Stosowanie marihuany wśród osób dorosłych w wieku od 50 do 64 lat zwiększyło się o prawie 60 procent w latach 2006 – 2013.

Pojawienie się (w krajach, gdzie marihuana jest legalna) mocnego rynku produktów zastosowania miejscowego oraz produktów jadalnych, pomaga seniorom na bardziej odważne podejście wobec marihuany. Obecnie jednak, starsze osoby są bardziej otwarte na nowości niż kiedykolwiek wcześniej. Ta grupa wiekowa chętnie eksploruje nowe sposoby leczenia zaburzeń hormonalnych, regulowania nastrojów, i łagodzenia bólu.

Wraz z rosnącą akceptacją cannabis wśród seniorów, nie tylko zmniejsza się stosowanie szkodliwych leków na receptę, ale także rośnie świadomość – wśród całego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.