Kolejny stan zagłosuje na rzecz marihuany?

marihuana-zwijana-w-rulonik

Ostatnie badania dotyczące mieszkańców stanu Michigan pokazują, że 53% wyborców jest za legalizacją oraz opodatkowaniem marihuany. Jeśli planowany projekt przejdzie, mieszkańcy dołączą do grona ponad połowy narodu, który mówi tak dla legalizacji konopi, oraz nie dla nieodpowiedzialnego i dewastującego ścigania ludzi, którzy mają użytek ze stosowania nietoksycznej rośliny.

Michigan

Na koniec 2016 roku przewiduje się wyraźną tendencję większości stanów, do posiadania na swej tapecie rozważań na temat medycznej marihuany i/lub rekreacyjnego jej użycia przez dorosłych.

„Poparcie legalizacji medycznej marihuany stale rośnie w tempie co najmniej 2% rocznie – takie właśnie możemy zaobserwować w Michigan, i wydaje się być mniej więcej takie same w całym kraju,” powiedział prawnik Matt Abel, zwolennik legalnej marihuany.

W tym roku, działacze na rzecz legalizacji marihuany w stanie zebrali 253.000 podpisów, aby wniosek mógł znaleźć się na wyborach podczas listopadowego głosowania.

Wielki przemysł

Marihuana szybko staje się dużym, pół-legalnym biznesem na terenie całego kraju, z ponad 5.7* miliardową sprzedażą w ubiegłym roku (*dane podawane w dolarach), a dziesiątki tysięcy ludzi pracują nad tym, aby kultywować, opakować oraz sprzedać marihuanę.

Kolorado, Alaska, Oregon, stan Waszyngton oraz Dystrykt Kolumbii, wszystkie zalegalizowały stosowanie marihuany w celach rekreacyjnych przez dorosłych, a dodatkowo 23 stany dopuściły różne formy wykorzystania marihuany do celów medycznych. Pomimo tego faktu, że marihuana pozostaje nielegalnym narkotykiem z Grupy 1 substancji kontrolowanych na poziomie federalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.