Marihuana podczas ćwiczeń?

Stygmat otaczający wykorzystanie marihuany utrzymuje się już od dziesięcioleci – nawet do celów medycznych. Rosnące wysiłki badawcze podkreślają jednak, że marihuana posiada szereg korzyści, które oferuje zarówno pacjentom medycznym jak i rekreacyjnym użytkownikom.

Wielu naukowców twierdzi, że dodanie marihuany do reżimu treningowego może pomóc ci na wiele różnych sposobów, od zwiększenia metabolizmu po zmniejszenie odczuwanego po treningu bólu.

W poprzednich latach ze względu na prawny status marihuany zarówno medycznej jak i rekreacyjnej naukowcom trudno było zrozumieć, dlaczego substancja ta przynosi korzyści w określonych warunkach, chorobach, objawach. Zwiększone możliwości badań dostarczyły jednak odpowiedzi na te pytania, rzucając światło na kannabinoidy i ich interakcje z układem endokannabinoidowym. Każdy z nas posiada układ endokannabinoidowy, który składa się z receptorów rozmieszczonych po całym organizmie. Kiedy zażywasz cannabis, np. poprzez spożycie produktu, który zawiera marihuanę, wprowadzasz do organizmu kannabinoidy, do których często należą dwa najbardziej znane kannabinoidy, kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC). CBD ma tendencję do tworzenia mniej psychoaktywnych doświadczeń w porównaniu z THC.

Ze względu na to, że kannabinoidy krążą po ciele, wiążą się one z receptorami naszego układu. Ta interakcja prowadzi do doświadczeń związanych z marihuaną, takich jak złagodzony ból, uczucie euforii czy zwiększony apetyt. Kiedy stosujesz marihuanę do regeneracji po ćwiczeniach, pojawia się ten sam proces, chociaż odczuwalne efekty mogą się różnić w zależności od odmiany i metody przyjmowania substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.