Zgoda pacjenta – co to jest?

Zgoda pacjenta to termin prawny znany każdemu, kto praktykuje medycynę i obraca się w całym tym świecie i przemyśle. Zgoda pacjenta ma na celu zapewnienie lekarzom informacji na temat leczenia, testów i procedur, którym podlegał i będzie podlegać pacjent.

Lekarz musi wyjaśnić pacjentowi sposób terapii w taki sposób, aby pacjent zrozumiał, czego może się spodziewać. Lekarz musi także omówić ryzyko leczenia i jego potencjalne skutki.

Zgoda pacjenta potwierdza, że pacjent udziela lekarzowi pozwolenie na wykonanie zabiegu z pełnym zrozumieniem ryzyka jakie ono niesie. Z zasadą prawną zgodne jest, że pacjent ma prawo decydować o tym, w jakich terapiach partycypuje. Lekarz ma etyczny obowiązek włączania pacjenta w podejmowanie decyzji dotyczących opieki zdrowotnej.

W pełni świadoma zgoda obejmuje omówienie:
• Cel i charakter leczenia
• Możliwe alternatywne zabiegi
• Zagrożenia i korzyści dla wszystkich alternatywnych metod leczenia
• Potwierdzenie zrozumienia pacjenta.

Zgoda pacjenta może być domniemana tylko w sytuacjach nagłych. W przypadku wszystkich innych zabiegów i procedur medycznych pacjent musi podpisać pisemną zgodę.

Mimo iż medyczna marihuana jest uznawana za realną metodę leczenie pacjentów cierpiących na pewne schorzenia, konsekwencje prawne są kwestią delikatną. Badania pokazują – także kliniczne – że istnieje mnóstwo zastosowań leczniczych dla produktów z cannabis. Medycznej marihuany nie można jednak traktować jak innych interwencji farmaceutycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.