Cannabis może być stosowane w leczeniu łuszczycy

Badania wskazują, że cannabis może być stosowane w leczeniu łuszczycy.

Badanie z University of Colorado pokazuje, że produkty zastosowania miejscowego mogą być stosowane w leczeniu świądu w chorobach skóry takich jak łuszczyca. Jest to dobra wiadomość również dla osób podatnych na ukąszenia komarów!

Cannabis świetnie sprawdza się nie tylko w leczeniu chorób wewnętrznych, ale także stanów zewnętrznych. Wygląda na to, że naukowcy z University of Colorado odkryli, że marihuana może być całkiem skuteczna w leczeniu chorób skóry – od niewielkich wysypek aż po łuszczycę.

Naukowcy z University of Colorado Anschutz Medical Campus odkryli, że można wykorzystać właściwości przeciwzapalne cannabis i zacząć stosować je w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak na przykład egzema czy łuszczyca.

Główny autor badania, doktor Robert Dellavalle, powiedział „Najprawdopodobniej najbardziej obiecującą rolą kannabinoidów jest właśnie leczenie świądu.”

Chociaż sam ten stan stanowi poważny problem, jest on często zaostrzany przez kompulsywne drapanie chorego. Wyniki badania pokazują, że jedna trzecia pacjentów, którzy stosowali cannabis doświadczyła całkowitej eliminacji uczucia swędzenia.

Oczywiście doktor Dellavallec chce, aby wszyscy byli świadomi, że są to tylko wstępne wyniki badań. W tym temacie trzeba wykonać o wiele więcej pracy – badania kliniczne – zanim zacznie się przepisywać cannabis osobom chorującym na łuszczycę lub zapalenia skóry, jednak wyniki są bardzo obiecujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.