Budżetowe sposoby na ulepszenie gleby

Marihuana

Budżetowe sposoby na ulepszenie jakości gleby.

Zdrowa gleba jest niezbędna do uprawy marihuany wysokiej jakości, ale może być ona także dość kosztowna. Jeśli uprawiasz marihuanę outdoor, możesz łatwo zauważyć, że gleba pochodząca z ogrodu jest mocno ubita i ma teksturę gliny; lub też może się kruszyć i wydawać piaszczysta. Mimo iż są to objawy słabej jakości gleby, każda gleba ona potencjał, który można wykorzystać – nawet bez wydawania ogromnych sum. Dzisiaj zapraszamy cię do przeczytania porad na temat darmowych lub niedrogich technik ulepszenia twojego ogrodu.

• Podwójne kopanie.
Zakasaj rękawy i przygotuj się na kopanie! Technika ta jest niezwykle prosta; wbij łopatę w ziemię na głębokość kilku stóp, odwróć ziemię i powtórz ten proces. Technika opiera się na spulchnianiu ubitych gruntów. Gleba, w której nic nie rośnie często z czasem się zagęszcza. Zagęszczenie to zapobiega interakcjom korzeni z siecią pokarmową gleby i może blokować wchłanianie wody i składników odżywczych.

• Kompostowanie odpadów ogrodowych.
Liście lub ścinki trawy są bezpłatnym oraz bezcennym źródłem kompostu. W swoim ogrodzie nazbierać możesz takich „odpadów” i rozrzucić je po glebie. Warstwa ta zapewni zdrowe środowiskom podstawowym mikroorganizmom, owadom oraz bakteriom. Gdy odpady ogrodowe ulegają rozkładowi, składniki odżywcze przenikają do gleby i stanowią dodatkową materię organiczną.

• Stosuj rozdrobnione kawałki drewna.
Z pewnością widziałeś to w niejednym ogrodzie, gdzie rosną kwiaty. Często pozyskać można zrębki za darmo od firm, które zajmują się ścinkom drzew. Dodając zrębki na górną warstwę gleby, można poprawić retencję wody, dostarczyć organizmom pożytecznych organizmów i dostarczyć roślinom składników odżywczych.

• Kompostowanie.
Kompostowanie jest naprawdę proste – zwłaszcza jeśli żyjesz w odpowiednim klimacie. Kluczem do pomyślnego przeprowadzenia kompostowania jest wilgoć; bez tego czas jaki potrzeba do uzyskania kompostu znacznie się wydłuża. Kompostowanie zapewnia opłacalny, tani i organiczny sposób na zwiększenie i zróżnicowanie składników odżywczych w glebie. Cała materia organiczna, którą spożywasz, posiada składniki odżywcze, które po rozbiciu dostarczają pokarm zarówno twoim roślinom, jak i drobnoustrojom i bakteriom w glebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.