Zwiększanie poziomu terpenów w cannabis

Sposoby na zwiększanie poziomu terpenów w cannabis.

Terpeny – związki aromatyczne, które nadają cannabis różne zapachy – szybko stały się głównym tematem dyskusji zarówno wśród hodowców jak i konsumentów. Wytwarzane w komórkach wydzielniczych w trichomach, terpeny znajdują się wśród kannabinoidów i innych olejów wytwarzanych przez roślinę. Badania wykazały, że terpeny działają bezpośrednio z THC i innymi kannabinoidami wzmacniając działanie różnych odmian. Co więcej, konsumenci często podejmują decyzję o zakupie rośliny w oparciu o to, jak bardzo podoba im się jej zapach.

Wraz ze wzrostem świadomości na temat efektów i korzyści związanych z cannabis, wielu hodowców zastanawia się, jak najlepiej uchwycić delikatne terpeny, aby uzyskać jeszcze bardziej aromatyczne zbiory. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się kilku podstawowym sposobom zwiększania produkcji terpenów w roślinach cannabis.

• Wybieraj wysokiej jakości genetykę.
Nie wszystkie odmiany są sobie równe. Nawet najlepsi hodowcy na świecie nie są w stanie sprawić, że wodorosty wyglądać i pachnieć będą jak Super Silver Haze. Jeśli chcesz uzyskać odmianę wysokiej jakości, która będzie również cudownie pachnieć to nie oszczędzaj na wyborze nasion i szczepek.

• Uprawiaj marihuanę w glebie.
Niezależnie od tego czy uprawiasz rośliny indoor czy outdoor, uprawa marihuany w wysokiej jakości glebie jest w stanie sprawić, że twoje rośliny będą o wiele bardziej aromatyczne. Wiele osób mówi, że dzieje się tak z powodu złożonych profilów składników odżywczych, które można znaleźć w glebie. Podobnie jak w przypadku uprawy wina, żywności lub hodowli zwierząt, cannabis uprawiane w określonych glebach w określonych regionach mogą przybierać inne, wyjątkowe smaki.

• Ekspozycja na działania światła.
Podczas uprawy aromatycznej marihuany ważne jest, aby rośliny miały dobrą ekspozycję na słońce lub światło. W przypadku uprawy outdoor upewnij się, że między roślinami jest wolna przestrzeń, aby każda kola otrzymywała jak najwięcej światła. Indoor, zainwestuj w lampy, które oferować będą odpowiednie spektrum światła.

• Trening roślin – LTS.
Niewielka ilość stresu i dodatkowych bodźców może naprawdę pomóc w produkcji trichomów oraz terpenów. Istnieje wiele metod trenowania roślin, które mogą pomóc w uzyskaniu bardziej aromatycznych pąków.

Ćwiczenie roślin poprzez wiązanie gałęzi lub przycinanie dolnych gałęzi podczas etapu kwitnienia może pomóc w tworzeniu się większej ilości trichomów.

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju treningu, należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby danych roślin.

• Przepłukiwanie roślin.
Dwa tygodnie przed zbiorami powinieneś zaprzestać stosowania dodatkowych nawozów oraz składników odżywczych. Składniki odżywcze gromadzą się w pąkach i zabijają piękny, naturalny smak cannabis.

Podając roślinom po prostu czystą wodę przez ostatnie 2 tygodnie uprawy, nadmiar składników odżywczych zostanie wypłukany, pozostawiając czysty, aromatyczny produkt końcowy.

• Czas zbiorów.
Zbyt długie odkładanie zbiorów spowoduje rozkładanie się trichomów, zmieniając ich zawartość chemiczną. Z pomocą szkła powiększającego możesz obserwować kolor oraz kształty włosków, które pomogą ci określić, kiedy twoja marihuana jest gotowa do zbioru.

• Obchodź się ostrożnie z pąkami.
Trichomy mogą być naprawdę kruche, a za każdym razem, kiedy dotykać będziesz pąków, powstaje możliwość zniszczenia ich. Jak temu zapobiec? Bardzo prosto! Bądź delikatny i ogranicz częstotliwość dotykania paków.

• Curing.
Curing – lub powolny proces suszenia pąków – jest jednym z najważniejszych sposobów zachowania terpenów w zebranej marihuanie. Powinieneś utrzymywać temperaturę na niskim poziomie, wyłączyć wszystkie światła i zachować wilgotność na poziomie 45 – 55 procent. Przy odpowiednim curingu, struktura chemiczna cannabis zmieni się, dzięki czemu palenie pąków będzie smaczniejsze i przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.