Drugi sezon wegetatywny cannabis

Drugi sezon wegetatywny cannabis – poradnik jak wywołać wegetację w uprawie po raz drugi.

Cannabis to coroczna roślina kwitnąca, której cykl życia ogranicza się do jednego sezonu kwitnienia. Po zakończeniu sezonu, roślina zasiedla się i umiera, a jej nasiona odpowiedzialne są za przenoszenie genów do kolejnego sezonu wegetatywnego.

Jednak można zhakować ten proces i dać roślinie cannabis drugi sezon wegetatywny. Hodowca za pomocą specjalnych technik może manipulować rośliną, zmuszając ją do powrotu z etapu kwitnienia do etapu wegetatywnego.
Przy posiadaniu odpowiedniej wiedzy proces ten jest naprawdę łatwy do wykonania.

Cannabis działa fotoperiodycznie, co oznacza, że rośliny przechodzą z okresu wegetacyjnego do okresu kwitnienia dzięki wewnętrznym umiejętnościom rośliny do monitorowania dni i nocy.

Kiedy dni stają się krótsze a noce dłuższe – jak to się dzieje jesienią – cannabis naturalnie wchodzi w etap kwitnienia i rozpoczyna produkcję żeńskich lub męskich narządów płciowych.

Kiedy rośliny kwitną, marihuana dojrzewa – aż dochodzi do punktu, w którym ją zbierasz, a następnie roślina umiera. Wprowadzenie rośliny w etap wegetacji po raz drugi pozwala nam na kolejne zbiory.

Mamy dla was również kilka powodów, dla których warto wprowadzać rośliny ponownie w etap wegetatywny:

• Zachowanie fenotypu – Proaktywni hodowcy zazwyczaj pobierają szczepki z roślin przed wprowadzeniem ich w fazę kwitnienia. Ale jeśli przeoczy się ten moment z jakiegokolwiek powodu, ten konkretny fenotyp może się zagubić. Ponowne wprowadzenie rośliny w etap wegetatywny jest jedynym sposobem zachowania dokładnej repliki określonego fenotypu po przejściu w fazę kwitnienia.

• Eliminacja rośliny macierzystej – Hodowcy czasami utrzymują rośliny macierzyste, które cały czas pozostają w etapie wegetacji i pobierają szczepki bezpośrednio od matki, wprowadzając je w fazę kwitnienia, gdy są wystarczająco duże.
Ale utrzymanie roślin macierzystych zajmuje zarówno czas i przestrzeń. Wielu hodowców decyduje się pozbyć roślin macierzystych, ponieważ nie produkują one w ogóle pąków – tylko zajmują czas i przestrzeń. Ponowne wprowadzenie roślin w fazę wegetatywną pozwala pozbyć się roślin macierzystych, zwalniając przestrzeń na hodowanie roślin, które produkują pąki. Taki proces oszczędza także czas i zasoby, ponieważ nie będziesz musiał specjalnie zajmować się roślinami macierzystymi.

• Redukcja okresu wegetatywnego – Roślina, która przeszła przez pełny sezon wegetacyjny, posiadać będzie złożony i solidny system korzeniowy. Rośliny te mogą szybciej przechodzić przez fazę wegetacji po raz drugi (właśnie ze względu na dojrzałe systemy korzeniowe). Hodowcy, którzy szukają szybszych efektów w okresie wegetacyjnym z pewnością się nie zawiodą, ponieważ taki proces eliminuje długie okresy oczekiwania, w których szczepki i sadzonki muszą opracować mocne systemy korzeniowe.

• Zwiększona wydajność roślin – Proces pobierania szczepek z roślin kwitnących jest kolejną techniką, znaną jako „monster – cropping” i wykonywany jest w celu pomocy roślinie w wytwarzaniu mocniejszych i bardziej krzaczastych roślin. Jeśli proces zostanie przeprowadzony poprawnie, szczepki mają potencjał do przekształcenia się w rośliny o większej wydajności ze względu na zwiększoną masę wegetatywną, silniejsze łodygi i gałęzie oraz więcej punktów węzłowych dla potencjalnych pąków.

Hmmm.. w takim razie jak wprowadzić roślinę ponownie w etap wegetatywny?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym roślina cannabis może powrócić z okresu kwitnienia do okresu wegetacyjnego. Prawdopodobnie najłatwiejszą metodą jest zebranie pąków, a następnie traktowanie roślin, jakby były w fazie wegetacyjnej. Podczas zbiorów pozostaw kilka zdrowych kwiatów i gałęzi, ponownie ustaw fotoperiod na cykl 18/6 (godziny światła/ godziny ciemności) z okresu 12/12 jaki miały podczas etapu kwitnienia.

Warto zmienić także schemat podawania roślinom składników odżywczych – na taki, który zapewni roślinom składniki odżywcze sprzyjające wczesnemu rozwojowi. W takim okresie rośliny potrzebują więcej azotu (w celu rozwoju korzeni i liści), niekoniecznie natomiast powinnismy podawać im wtedy potas i fosfor, które zaleca się stosować podczas fazy kwitnienia.

Początkowy wzrost w roślinach wprowadzonych ponownie w fazę wegetacyjną może wykazywać indukowane stresem mutacje – takie jak liście o zmienionym kształcie i dziwne wzorce łodyg, ale problemy te powinny zniknąć po kilku tygodniach – gdy tylko roślina wejdzie na właściwe tory. Oczywiście zanim nastąpią kolejne zbiory upłynie trochę czasu; a niektóre odmiany mogą okazać się całkowicie niepodatne na tę metodę, ale rośliny które wyrosną po raz drugi, są w stanie dać pąki o zwiększonej sile – więc warto zaryzykować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.