Gubernator Waszyngtonu Wstrzymuje Badania Nad Marihuaną i Psychozą

Gubernator Waszyngtonu wstrzymuje badania nad marihuaną i psychozą, aby zaoszczędzić pieniądze w czasie epidemii nowego koronawirusa.

Aby zaoszczędzić pieniądze na zwalczanie pandemii koronawirusa, gubernator Stanu Waszyngton obniżył fundusze na różne programy zawarte w budżecie zatwierdzonym przez ustawodawcę – w tym 100 000 dolarów amerykańskich przeznaczonych na badania nad działaniem marihuany i tego, czy używanie cannabis wiąże się z rozwojem psychozy.

Podczas gdy gubernator Jay Inslee (D) powiedział, że zazwyczaj nie używałby swojego autorytetu weto wobec „rachunków i pozycji budżetowych, które są dobrą polityką i inteligentnymi inwestycjami dla państwa”, kryzys zdrowotny sprawia, że ​​konieczne jest „patrzeć w przyszłość, aby złagodzić jak najwięcej bólu fiskalnego, jak możemy. ”

Przepis dotyczący badań nad cannabis, miał na celu wykorzystanie 100,000 dolarów amerykańskichz ogólnego funduszu stanowego na Uniwersytet Waszyngtoński i Uniwersytet Stanowy w Waszyngtonie do współpracy „w zakresie polityki, badań i pomocy w zakresie cannabis w celu stworzenia ram dla przyszłych badań”.

W budżecie określono, że w badaniu należy sprawdzić, na czym polega „„upośledzenie spowodowane używaniem marihuany” oraz „korelację między wiekiem używania, dawką zażywania i pojawieniem się psychozy wywołanej marihuaną”. Sprawozdanie dla prawodawcy na temat opracowania tych ram przewidziane było na 1 grudnia tego roku.

Inslee wyjaśnił, że nie musi on osądzać użyteczności dziesiątek przepisów budżetowych, które zawetował.

Z powodu potrzeby zajęcia się obecną pandemią gubernator powiedział, że „jest prawie pewne, że będziemy musieli wprowadzić zmiany w naszym następnym cyklu budżetowym i musimy zacząć wprowadzać je już teraz”.

Podsumowując, gubernator zawetował 147 pozycji budżetowych w zeszłym tygodniu, zmniejszając wydatki o około 445 milionów dolarów amerykańskich na kolejne trzy lata.

Finansowane przez państwo badania nad wpływem marihuany i psychozą mogą być na razie wstrzymane, ale firmy cannabis ulokowane w Waszyngtonie nadal pozostają otwarte, mimo trwającej epidemii COVID-19.

Oprócz powyższego, Inslee podpisał zeszłym tygodniu wniosek, który ma na celu dywersyfikację branży poprzez odłożenie niewykorzystanych licencji biznesowych na cannabis dla osób ze społeczności najbardziej dotkniętych egzekwowaniem wojny narkotykowej oraz zapewnienie pomocy technicznej, która będzie miała na celu pomóc firmom w rozpoczęciu działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.