Wpływ Marihuany na Potencjał Budowy Mięśni

Wpływ marihuany na twoją siłę oraz potencjał budowy mięśni.

Istnieje wiele sposobów, w jakie lecznicze właściwości konopi mogą pomóc w osiągnięciu wielu różnych celów z zakresu fitnes.

Większość sportowców w branży sportowej używa konopi indyjskich, ale tylko nieliczni zaczynają się powoli do tego przyznawać, ze względu na fakt, że trwający od dziesięcioleci, kontrowersyjny zakaz jest powoli łagodzony na całym świecie. Wraz z rozwojem rekreacyjnego używania marihuany, zarówno początkujący sportowcy, jak i amatorzy, zwracają uwagę na możliwe korzyści, jakie związki THC i CBD mogą mieć na ich wydajność.

Podczas gdy powszechne stosowanie marihuany jest jednoznaczne, nadal pozostaje pytanie, czy marihuana pogarsza, czy poprawia ogólne wyniki sportowe.

Badania vs anegdotyczne raporty

Nic dziwnego, że nie przeprowadzono wielu badań dotyczących wpływu marihuany na zdolności fizyczne u ludzi z powodu (praktycznie) ogólnoświatowego zakazu uniemożliwiającego naukowcom odpowiednie sprawdzenie poziomu wydajności u sportowców. Niemniej jednak, przeprowadzone badania wskazują, że używanie marihuany może potencjalnie wpływać na wydajność podczas wysiłku sportowego.

Z drugiej strony, marihuana jest bardzo czczona w wielu kręgach sportowych, przenikając każdy sport, od UFC po kulturystykę i trening siłowy. Wiele osób przyznało się do częstego, jeśli nie regularnego używania marihuany, potwierdzając jej zalety – między innymi Arnold Schwarzenegger. Jak więc marihuana naprawdę wpływa na budowanie siły oraz mięśni?

Budowanie mięśni i siły

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy spojrzeć na obie strony przysłowiowego medalu. Z jednej strony, używanie konopi indyjskich przed treningiem nie jest zalecane, ponieważ może po prostu obniżać wydajność i poziom testosteronu, zmniejszyć zdolność wysiłkową oraz czas ćwiczeń.

Dodatkowo, ze względu na związki psychoaktywne THC oraz CBD, przyjmowanie marihuany przed lub podczas treningu może nawet okazać się niebezpieczne na dłuższą metę, po prostu z powodu braku jasności umysłu i koordynacji fizycznej. Chociaż przyjmowanie marihuany okazjonalnie przed podnoszeniem ciężarów jest w porządku i zawiera pewne korzyści, regularne stosowanie może prowadzić do gorszych wyników w przyszłości.

Dni nietreningowe to miejsce, w których marihuana sprawdzi się najlepiej.

Jednak po prostu dlatego, że nie radzi sobie dobrze na treningu, nie oznacza, że ​​marihuana nie ma innych zalet. W tym miejscu przychodzi druga strona medalu, ponieważ marihuana może być niezwykle korzystna we wspomaganiu procesu regeneracji po-treningowej. I każdy doświadczony fan treningów siłowych wie, jak ważna regeneracja jest w budowie mięśni oraz siły.

Podczas ćwiczeń zaburzasz homeostazę tkanki mięśniowej i ośrodkowego układu nerwowego, powodując uszkodzenia konieczne do wzrostu. Używając odpowiednich butów do podnoszenia ciężarów, oraz odzieży ochronnej i suplementując marihuanę po treningu, uzyskasz równowagę pomiędzy jednym i drugim. Substancje czynne zawarte w marihuanie pomogą Ci wyeliminować ból mięśni i zmęczenie oraz zwiększyć apetyt.

Palenie marihuany w celu wzrostu mięśni

Marihuana jest znana na całym świecie ze zdolności do zwiększania apetytu – i jest to coś, czego desperacko potrzebują sportowcy zajmujący się kulturystyką, aby rosnąć. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ tylko krótkotrwałe używanie konopi indyjskich może być korzystne w przypadku zwiększania apetytu. Dlatego też, sportowcom używającym marihuany zaleca się stosowanie jej okresowo, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Palenie marihuany w celu zmniejszenia masy ciała

Z drugiej strony, jeśli planujesz redukcję masy ciała, częste używanie marihuany może pomóc Ci osiągnąć pożądaną wagę. Wykazano, że ciągłe używanie marihuany hamuje receptory CB1 w organizmie, powodując utratę apetytu w perspektywie długoterminowej.

Częste używanie marihuany może zatem służyć jako dodatkowe narzędzie do tłumienia głodu i utrzymywania preferowanego dziennego spożycia kalorii. Jednak aby ten efekt miał miejsce, dana osoba musi palić marihuanę więcej niż trzy razy w tygodniu.

Marihuana od dziesięcioleci jest ważną częścią branży fitness, a sportowcy wywodzący się ze wszystkich dyscyplin sportowych, wykorzystują jej zalety, aby uzyskać przewagę nad konkurencją i osiągnąć swoje cele. Przy umiarkowanym stosowaniu może być również potężnym narzędziem dla sportowców, a także kulturystów, pomagając im osiągnąć lepsze wyniki na siłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.