Rośliny Marihuany: Zrozumienie Trichomów

Jeśli kiedykolwiek widziałeś rośliny cannabis z bliska, bez wątpienia zauważyłeś małe kryształy pokrywające powierzchnię każdego pąka.

Trichomy oraz ich właściwości terapeutyczne

Te kryształy nazywane są trichomami (z greckiego „wzrost włosków), ale jest to trochę mylące, ponieważ pod mikroskopem wyglądają one bardziej jak miniaturowe grzybki. Na szczęście dla nas, gruczoł znajdujący się na każdym z tych włosków jest jedynym w swoim rodzaju zakładem produkcyjnym dla setek znanych związków terapeutycznych zwanych kannabinoidami, terpenami i flawonoidami.

Ale… jak to jest możliwe? Małe substancje chemiczne zwane wakuolami i plastydami są wytwarzane w „łodydze” każdego trichomu. Kiedy są gotowe, odbywają one podróż łodygą do głowy gruczołu, gdzie spotykają się ze światłem ultrafioletowym (UV), co powoduje narodziny naszych ulubionych substancji medycznych, kannabinoidów. W trakcie tego procesu produkcyjnego, trichomy zaczynają zmieniać swój kolor, z klarownego na mleczno-biały lub nawet bursztynowy. Ich kolor jest ważny, ponieważ jest to tajny język sygnalizujący idealny czas zbiorów naszych pąków.

Trichomy nie są unikalne dla roślin marihuany. Rosną wszędzie i posiadają wiele różnych zastosowań. Na przykład, niektóre rośliny mięsożerne posiadają trichomy, zwane „włoskami spustowymi”, które pomagają im złapać zdobycz.

Jakie są rodzaje trichomów?

1. Trichomy główkowato-nóżkowate

Trichomy z łodygami główkowatymi są największą grupą trichomów i wytwarzają ogromną ilość substancji aktywnych. Trichomy te można nawet dostrzec gołym okiem. Ich struktura składa się z łodygi, która zakończona jest małą główką (lub komórka podstawną), która przyczepia się do dużej głowy gruczoły. Główka na szczycie trichomy służy jako rodzaj „siedziby głównej” do syntezy kannabinoidów i terpenoidów.

2. Trichomy główkowato-bezpodstawkowe

Trichomy główkowato-bezpodstawkowe są nieco mniejsze i zawierają zarówno główkę, jak i szypułkę. Zwykle są obfite w różne korzystne substancje chemiczne, ale nie są aż tak wydajne jak pierwsza kategoria trichomów.

3. Trichomy bulwiaste

Trichomy bulwiaste to najmniejszy rodzaj trichomów. Niemniej jednak można znaleźć jej na powierzchni całej rośliny marihuany.

Co dziwne, fakt, że trichomy cannabis wytwarzają te same substancje chemiczne, które działają w endogennym systemie kannabinoidowym, tworząc podobne efekty, jest tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności, jeśli chodzi o naukę. Trichomy ewoluowały jako pierwsza linia obrony w celu ochrony pąków roślin marihuany przed owadami, zwierzętami, grzybami oraz różnymi zagrożeniami płynącymi ze środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.