Sprzedaż Marihuany Przyniosła 10,5 Miliona Przychodów Podatkowych

Legalna sprzedaż marihuany w Illinois przyniosła 10,5 miliona dolarów przychodów podatkowych.

Illinois zebrało prawie 10,5 miliona dolarów podatków od sprzedaży rekreacyjnej marihuany w styczniu, co stawia stan w punkcie przekraczającym szacunkowe przychody dla pierwszych sześciu miesięcy roku.

Departament podatkowy stanu Illinois podał, że sprzedaż marihuany przez osoby dorosłe przyniosła 7 332 058 dolarów podatku od cannabis i 3 147 928,29 dolarów podatku od sprzedaży w pierwszym miesiącu legalnej rekreacyjnej marihuany.

Te liczby sprawiły, że stan Illinois nabrał ogromnego tempa, i bardzo możliwe, że przekroczy kwotę 28 milionów dolarów. Biuro JB Pritzkera szacuje, że stan będzie pobierał podatki od cannabis do końca bieżącego roku podatkowego, 30 czerwca.

Biuro gubernatora szacuje, że wpływy z podatków od cannabis wzrosną do 127 milionów dolarów w roku podatkowym 2021, który rozpoczyna się 1 lipca.

Państwo pobiera 7% podatek od sprzedaży konopi indyjskich przez hodowców do aptek.

Podatek od zakupu marihuany w przychodniach różni się w zależności od formy i mocy sprzedawanej marihuany. Produkty na bazie kwiatów z poziomem THC wynoszącym 35% lub mniej podlegają opodatkowaniu w wysokości 10%, wszystkie produkty zawierające marihuanę, takie jak produkty spożywcze, są opodatkowane stawką 20%, a produkty kwiatowe z poziomem THC powyżej 35% podlegają opodatkowaniu w wysokości 25%.

Według biura Pritzkera, po pokryciu kosztów administracyjnych stanu związanych z nadzorowaniem legalnej branży marihuany, 45% dochodów z podatku od marihuany zostanie przeznaczone na ponowne inwestycje w społeczności najbardziej dotknięte wojną z narkotykami oraz na finansowanie programów leczenia i zapobiegania uzależnieniom.

Kolejne 35% dochodu z podatku od marihuany zostanie przeznaczone na ogólny fundusz dochodów stanu, 10% na spłatę niezapłaconych przez stan rachunków, 8% trafi do samorządów, a 2% na badanie wpływu legalizacji rekreacyjnej marihuany na zdrowie publiczne.

Dochody z podatku od sprzedaży rekreacyjnej marihuany zostaną podzielone między stanowy fundusz dochodów i samorządy lokalne, w których sprzedawane są produkty cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.